Partner serwisuVisa dla biznesu

KNF


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) to główny urząd nadzorczy dla sektora finansowego w Polsce. KNF nadzoruje sektor bankowy, ubezpieczeniowy, inwestycyjny oraz płatniczy. Celem nadzoru jest ochrona depozytów Polaków. KNF prowadzi rejestr krajowych instytucji płatniczych, małych instytucji płatniczych, instytucji pożyczkowych. KNF wydaje także rekomednacje dla sektora finansowego np. rekomendacje dotyczące polityki kredytowej banków. Urząd słynie z tzw. listy ostrzeżeń KNF, na którą wpisywane są firmy i osoby prowadzące działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Jedną z inicjatyw KNF jest piaskownica regulacyjna dla fintechów. Przewodniczącym KNF jest dr hab. Jacek Jastrzębski.
Kolejna firma z licencją AISP od KNF. Zezwolenie otrzymała spółka FeedAI
29 października 2021, 11:33

FeedAI to firma z Białegostoku, która oferuje rozwiązania dla sektora e-commerce. Pomaga sklepom w zwiększaniu konwersji.

KNF ponownie odpowiada na pytania rynku w sprawie chmury obliczeniowej
20 października 2021, 12:06

To już trzecia tego typu publikacja KNF - poprzednia miała miejsca w maju bieżącego roku.

Spada liczba oddziałów bankowych i ich pracowników. Nowe dane KNF
15 października 2021, 13:50

Według najnowszych danych KNF, w sierpniu liczba oddziałów bankowych w Polsce zmniejszyła się o 11. Ubyło także 647 pracowników sektora bankowego.

KNF dołącza do GFIN. To platforma dla regulatorów, która ma wspierać innowacje finansowe
13 września 2021, 16:54

Organizacja zrzesza ponad 60 instytucji z całego świata i jest platformą współpracy i wymiany doświadczeń między regulatorami rynku finansowego.

KNF przyjrzy się działalności fintechów w social mediach. Jest projekt nowego stanowiska
24 sierpnia 2021, 14:50

Ma to być reakcja KNF na coraz częstsze wykorzystywanie social mediów przez firmy z sektora finansowego. Chodzi zarówno o aktywność samych firm, jak i ich pracowników.