GovTech


Govtech to usługi publiczne i rozwiązania świadczone na rzecz obywateli przed administrację państwową za pośrednictwem kanałów internetowych. Govtech Polska to przede wszystkim usługi, które dostępne są po zarejestrowaniu swojego Profilu Zaufanego. Do govtechu zaliczymy m.in. możliwość załatwiania spraw urzędowych przez Internet, możliwość sprawdzenia danych pojazdu w publicznym rejestrze, jak również rozwiązania redukujące konieczność weryfikacji danych obywatela za pomocą tradycyjnych form dokumentowych.
13 czerwca 2023, 10:40
E-Paragony. Jakie zmiany od września?

We wrześniu aplikacja Ministerstwa Finansów umożliwi generowanie unikalnego identyfikatora, pozwalającego na przypisanie e-paragonu do konkretnej osoby.

12 czerwca 2023, 11:27
Kolejny krok w sprawie e-Doręczeń. Pojawią się pod koniec roku

Minister cyfryzacji wydał komunikat, zgodnie z którym do 10 grudnia podmioty objęte ustawą muszą wdrożyć rozwiązania techniczne i organizacyjne niezbędne do uruchomienia systemu e-Doręczeń.

7 czerwca 2023, 12:44
Nowość w aplikacji mObywatel. Dokument Diia.pl także dla dzieci

Diia.pl spełnia rolę dokumentu pobytowego dla Ukraińców przebywających w Polsce. Służy on, wraz z ważnym dokumentem podróży, do przekraczania granicy zewnętrznej UE.

22 maja 2023, 14:45
Już za miesiąc mDowód, czyli aplikacja mObywatel 2.0

Na przełomie czerwca i lipca aplikacja mObywatel będzie już dostępna w nowej odsłonie. Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński zaprezentował na swoim profilu na Twitterze jak apka będzie wyglądać.

3 marca 2023, 13:17
Cyfrowe dokumenty na równi z tradycyjnymi. Rząd przyjął ustawę

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który ma na celu zrównanie dokumentów zawartych w aplikacji mObywatel z dokumentami tradycyjnymi.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty