Partner serwisuVisa dla biznesu

LendTech


LendTech to instytucje pożyczkowe udzielające pożyczek w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim przez Internet. LendTechy wykorzystują najnowocześniejsze metody analityczne m.in. w celu badania zdolności płatniczej klientów. Do LendTechów zaliczymy m.in. Vivusa i Wongę.
Vivus ubezpieczy klientów w sieci
August 2, 2017, 2:32 PM

Vivus.pl wystartował z pilotażową kampanią, łączącą szybkie pożyczki oraz ubezpieczenia od ryzyk internetowych. Projekt realizowany wraz z AXA Assistance początkowo obejmie 65 tysięcy klientów, którym do pożyczek zostanie zaproponowane darmowe ubezpieczenie. To pierwsza taka inicjatywa pośród firm pożyczkowych.

Perspektywy rozwoju alternatywnego rynku pożyczkowego w Polsce na tle europejskim
July 3, 2017, 2:17 PM

TWINO, europejska platforma pożyczek peer-to-peer (P2P), upubliczniła wyniki pierwszej europejskiej edycji Indeksu Alternatywnego Pożyczania (ALI, Alternative Lending Index)). Stworzony przez KPMG (na zlecenie TWINO) raport porównuje otoczenie rynkowe warunkujące rozwój sektora pożyczek w krajach Europy. Przy projektowaniu tegorocznego indeksu uwzględniono dane z lat 2010-2016.

4Finance wśród liderów zaufania klientów
June 19, 2017, 3:17 PM

Vivus Finance osiągnął najwyższy możliwy wynik – pięć gwiazdek – na cenionym przez konsumentów forum wymiany opinii Trustpilot. Średnia ocena wystawiana przez klientów dla Polski i Danii to 9,4. Wynik obliczono na podstawie ponad 4 000 recenzji dodanych przez unikalnych użytkowników. Wyniki Vivusa odzwierciedlają wysoki wskaźnik powracających klientów w 4Finance – na poziomie 84%.

Maciej Suwik, Loando – czyli kilka słów o tym, jak Polacy podbijają Rosję
June 13, 2017, 8:00 AM

Polscy przedsiębiorcy z sektora FinTech udowadniają, że biznes nie zna żadnych granic. Rynek rosyjski to 150 mln mieszkańców, którzy są głodni innowacji technologicznych i szybkiego dostępu do pieniędzy. Zapraszamy na wywiad z Maciejem Suwikiem z Loando – największej porównywarki pożyczek, która właśnie otwiera się na wschodni rynek.

Ponad 80% pożyczkobiorców zaciąga kredyty na inne potrzeby niż bieżące rachunki
June 8, 2017, 2:01 PM

Ponad 80% pożyczkobiorców zaciąga kredyty na inne potrzeby niż regulowanie bieżących rachunków – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Wonga. Co zrobić, aby uporządkować swój budżet? Podpowiadają eksperci platformy edukacyjnej Kapitalni.org.

Kredytmarket.com w programie Campus Residency
May 30, 2017, 1:00 PM

Fintech Kredytmarket.com, udzielający online kredytów dla mikroprzedsiębiorstw, został wybrany do prowadzonego przez Google programu Campus Residency.

Grupa Wonga stawia na Polskę
May 30, 2017, 11:26 AM

– W tym roku nasz portfel pożyczek wzrośnie dwukrotnie w porównaniu do końca 2016 roku i będzie wynosił ponad 150 mln zł. Jeżeli chodzi o jego strukturę, to obecnie ponad 90 proc. portfela firmy stanowią pożyczki ratalne. Odchodzimy od pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek, ponieważ uważamy, że to produkt, który jest i powinien zostać niszowy – mówi Marcin Borowiecki, prezes Wonga w Polsce.

Polacy nie znają swoich praw jako kredytobiorcy
May 24, 2017, 12:31 PM

Znajomość własnych praw jako konsumenta i kredytobiorcy kuleje wśród Polaków. Jak wynika z najnowszego badania firmy finansowej Wonga, jedynie 41 proc. z nas ma świadomość, że może odstąpić od umowy kredytu w ciągu 14 dni od jej podpisania. Z kolei, aż blisko co piąty badany nie wie, czy ma jakiekolwiek prawa po podpisaniu umowy kredytowej.

500 zł od Vivusa na wakacje
May 18, 2017, 3:31 PM

Każdy klient, który do końca czerwca weźmie pożyczkę w Vivusie, otrzyma bon wakacyjny o wartości 500 zł do wykorzystania w biurze podróży Fly.pl. Promocja dotyczy także pierwszej pożyczki, która niezmiennie jest za darmo. Z tej okazji w mediach wystartowała letnia kampania pożyczkodawcy.

Pożyczki pozabankowe zawojują polski rynek? Raport KPMG i TWINO
May 17, 2017, 10:00 AM

TWINO, europejska platforma pożyczek peer-to-peer (P2P), upubliczniła wyniki pierwszej europejskiej edycji Indeksu Alternatywnego Pożyczania (ALI). Stworzony przez KPMG (na zlecenie TWINO) raport porównuje otoczenie rynkowe warunkujące rozwój sektora pożyczek w krajach Europy. Przy projektowaniu tegorocznego indeksu uwzględniono dane z lat 2010-2016.

Tak zmieniają się potrzeby pożyczkowe Polaków
May 11, 2017, 6:05 PM

Remont mieszkania i zakup samochodu – na to niezmiennie najczęściej zadłużają się Polacy. W ciągu dwóch lat najbardziej, bo o 140 proc., wzrosła wśród badanych potrzeba kredytowania wydatków sezonowych, np. zakupu wyprawki szkolnej. Ponad dwukrotnie zwiększyła się także skłonność do pożyczania pieniędzy na potrzeby związane ze zdrowiem, a także organizacje świąt i uroczystości – wynika z badań przeprowadzonych przez Ipsos dla Wonga.com w latach 2015-2017. W ciągu ostatnich 24 miesięcy zmalała natomiast skłonność Polaków do zadłużania się, aby spłacić wcześniejsze zobowiązanie finansowe.

Sytuacja na rynku kredytowym. Wyniki kwartalnej ankiety NBP
May 8, 2017, 12:26 PM

W I kwartale 2017 r. największym zmianom podlegała polityka kredytowa w segmencie kredytów konsumpcyjnych, która została przez banki istotnie zaostrzona. W opinii ankietowanych banków do zaostrzenia polityki kredytowej w tym segmencie przyczyniły się głównie czynniki regulacyjne.

Vivus podbija kolejną część rynku
April 27, 2017, 3:37 PM

Vivus Finance nawiązał współpracę z międzynarodową grupą Lagardere Travel Retail. Dzięki temu jego pożyczki dostępne są w sieci sklepów i salonów prasowych tego operatora - InMedio i Relay. Tym samym, sieć sprzedaży stacjonarnej Vivusa, to już ponad 5 000 punktów.

Podejrzenie wycieku danych w Wondze. Wiemy jak się zabezpieczyć przed oszustami
April 10, 2017, 12:03 PM

Firma pożyczkowa Wonga padła prawdopodobnie ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego przestępcy mogli wykraść setki tysięcy danych osobowych klientów. Problem dotyczy również Polaków, zarówno tych mieszkających w Wielkiej Brytanii, jak i tych w ojczyźnie.

Systematycznie zmniejsza się liczba kredytów frankowych
March 29, 2017, 11:54 AM

Jak wynika z analizy Biura Informacji Kredytowej, rośnie liczba osób obsługujących kredyty mieszkaniowe i kwota ich zadłużenia, ale dotyczy to tylko kredytów złotowych. Liczba kredytobiorców walutowych stale spada, ich zadłużenie w przeliczeniu na złote zmienia się wraz z wahaniami kursowymi, ale generalnie pozostaje na stałym poziomie.

Kokos.pl wprowadza własny system scoringowy
March 14, 2017, 11:41 AM

Kokos.pl, największa platforma pożyczek społecznościowych w Polsce, wprowadza własny system oceny wiarygodności kredytowej. Scoring Kokos.pl, wyrażony w skali od A do E, ocenia prawdopodobieństwo spłacalności użytkownika.

Ograniczenia dla chwilówek w USA
September 14, 2016, 11:41 AM