LendTech
Upadek branży finansowej i odcięcie finansowania dla kilku milionów klientów. Podmioty consumer finance odpowiadają na propozycje UOKiK-u.
Z rekomendacji wynika, że pożyczkobiorcy dotknięci zdrowotnymi lub ekonomicznymi skutkami pandemii będą mogli starać się o odroczenie terminu spłaty pożyczki.
Intuit zbliża się do finalizacji przejęcia fintechu Credit Karma za kwotę 7 miliardów dolarów - wynika z nieoficjalnych informacji Wall Street Journal.
W styczniu LOANDO Group pośredniczyło w udzieleniu ponad 22 tys. pożyczek online. Większość zobowiązań zaciągnięto za pomocą urządzeń mobilnych.
Przeciwdziałanie nadużyciom oraz wyłudzaniu pożyczek to jeden z kluczowych elementów przedsiębiorstw udzielających finansowania.
W rejestrze prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego znajduje się już 49 podmiotów.
PayU podbija Indie. Fintech właśnie przejął wartą 185 mln dolarów indyjską internetową firmę pożyczkową.
LOANDO Group rozpoczyna działalność w Meksyku. Poza projektem porównywarki Loando.mx, Grupa chce rozwijać również sieć afiliacyjną aff44.
Serwis pożyczek społecznościowych Kokos.pl zostanie zamknięty 11 grudnia - potwierdza biuro prasowe Blue Media.
Modele predykcyjne pomagają odpowiedzieć na kluczowe pytanie - czy klient spłaci pierwszą ratę? Dla lendtechów to jedna z najważniejszych informacji.
Fintech Kreditech pozyskał 20 mln euro na dalszy rozwój. Polska to jeden z 4 głównych rynku dla tego lendtechu, który nad Wisłą działa pod marką Monedo Now.
Co trzeci pracownik żyje od pierwszego do pierwszego – wynika z pierwszego raportu spółki Symmetrical.ai poświęconego tzw. finansom pracowniczym.
Google napisał w liście do twórców oprogramowania na Androida, że niebawem wprowadzi ban dla aplikacji, które oferują pożyczki na okres krótszy niż 60 dni.
Provema znana jest głównie z pożyczek udzielanych na okres 6 miesięcy. Jeszcze w tym roku fintech planuje debiut własnej aplikacji mobilnej.
Indonezyjski nadzór finansowy doprowadził do zamknięcia 826 fintechów pożyczkowych działających bez wymaganych licencji. To dwukrotnie więcej niż przed rokiem.
To ważny moment dla spółki - warto przypomnieć, że w maju 2019 r. polska Wonga stała się częścią Grupy Kruk.
Aktualnie oferta firm pożyczkowych jest coraz bogatsza i bardziej przystępna. Nic więc dziwnego, że według Krajowego Rejestru Długów aż 75% Polaków ma na swoim koncie przynajmniej jedną pożyczkę lub kredyt. Zaciągnięcie pożyczki jest czymś normalnym pod warunkiem, że decyzja ta została podjęta świadomie - twierdzi tak 42% Polaków.
Jest to równoznaczne z likwidacją legalnie działających instytucji pożyczkowych - twierdzą eksperci. Ten limit jest jak wyrok, to śmierć lendtechów - dodają.
Rząd przyjął projekt ustawy dotyczącej kredytu konsumenckiego. Zgodnie z nią instytucje pożyczkowe będą objęte nadzorem KNF.
Liber Finance to firma ze skandynawskimi korzeniami, która miała zawojować rynek pożyczkowy w Polsce. Nie udało się odnieść sukcesu.