Partner serwisuVisa dla biznesu

LendTech


LendTech to instytucje pożyczkowe udzielające pożyczek w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim przez Internet. LendTechy wykorzystują najnowocześniejsze metody analityczne m.in. w celu badania zdolności płatniczej klientów. Do LendTechów zaliczymy m.in. Vivusa i Wongę.
Lendtech Finelf pozyskuje nowych udziałowców
18 maja 2022, 14:36

Spółka Digitree Group poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej, zgodnie z którą sprzedała udziały w Adepto i obejmie udziały w spółce Finelf.

Młodzi częściej niż starsi potrzebują przypomnienia o terminach płatności
18 maja 2022, 14:22

Już niemal co piąte zobowiązanie, które nie zostało uregulowane w ciągu 30 dni po terminie płatności, dotyczy osoby zaliczanej do najmłodszej generacji - wynika z danych ERIF.

OneyRaty nawiązuje współpracę z Identt i wdraża weryfikację na selfie i dowód osobisty
10 maja 2022, 12:11

Użytkownicy OneyRaty mogą ubiegać się o kredyt bez logowania się do swojego banku. Wystarczy, że zrobią zdjęcie dowodu osobistego, selfie oraz wykonają  kilka gestów zgodnie z otrzymanymi instrukcjami.

BIK podsumowuje I kwartał 2022 roku na rynku pożyczek
25 kwietnia 2022, 15:15

Pomimo obaw związanych z nadchodzącymi zmianami regulacyjnymi firmy pożyczkowe nie zwalniają tempa. Rośnie dynamika pożyczek zarówno w wymiarze liczbowym, jak i kwotowym.

4Finance sprzedaje Vivusa. Firmę przejmują menadżerowie z Polski
15 kwietnia 2022, 10:09

Całym procesem przejęcia miała kierować Ewa Wernerowicz, prezeska Vivus Finance od 2016 roku. W akwizycje miało być zaangażowanych 5-6 menadżerów z Polski.