Sztuczna Inteligencja


Sztuczna Inteligencja (w jęz. angielskim "Artiffical Intelligence") to program komputerowy wykorzystujący najnowocześniejsze zdobycze techniki, w tym uczenie maszynowe (machine learning), umożliwiający tworzenie rozwiązań "myślących". Trudno o jednomyślną definicję sztucznej inteligencji, gdyż naukowcy nie są jeszcze zgodni co do możliwości uzyskania przez algorytmy komputerowe świadomości takiej jak u człowieka. Sztuczna Inteligencja jest dla ludzkości szansą do wielkiego rozwoju, ale także wywołuje wiele pytań dotyczących zagrożeń wynikających z jej wykorzystywania lub dominacji. Sztuczna Inteligencja wykorzystywana jest m.in. przez Asystenta Google, Siri, a także w grach komputerowych.
15 lipca 2022, 13:52
Wirtualny ankieter bada opinie klientów PZU

Klienci PZU mogą przekazać mu swoje uwagi co do jakości świadczonych usług. Co ważne, Primebot poinformuje nas na początku rozmowy, że nie jest człowiekiem.

6 lipca 2022, 14:00
Labplus chce zrewolucjonizować interpretację wyników badań laboratoryjnych

Fundusze na rozwój platformy udało się pozyskać w ramach rundy pre-seed oraz w formie grantu od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W startup zainwestował fundusz LT Capital, inwestor m.in. w SunRoof i Talkie.ai oraz aniołowie biznesu.

14 czerwca 2022, 10:32
W Żabce Nano hotdogi zaserwuje nam... robot

Robot waży 1500 kg, ma ponad 2,5 m wysokości i ponad 2 m szerokości. Robbie, ma futurystyczny wygląd i serwuje klientom hotdogi w Żabce Nano przy ul. Dobrej 54 w Warszawie.

13 czerwca 2022, 13:29
Sztuczna inteligencja od Google zyskała świadomość? Tak twierdzi były pracownik firmy

„Gdybym nie wiedział dokładnie, że jest to program komputerowy, który niedawno zbudowaliśmy, pomyślałbym, że to siedmioletni dzieciak, który akurat zna fizykę" zdradził 41 letni inżynier w rozmowie z Washington Post.

13 maja 2022, 16:04
Bolt testuje rozwiązanie AI ułatwiające prawidłowe parkowanie hulajnóg

System analizuje zdjęcia zrobione przez użytkowników, a następnie poucza klienta jak prawidłowo pozostawić pojazd po zakończeniu przejazdu.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty