Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
13 lipca 2022, 10:15
Fintech Authologic przygotował nowe rozwiązanie dla branży kryptowalut

Rozwiązanie przyspiesza weryfikację i obniża koszty KYC dzięki powiązaniu danych klienta z jego portfelem krypto i przekazywaniu tych informacji do firm znajdujących się w ekosystemie Authologic.

11 lipca 2022, 14:16
Bank of England pracuje nad nowymi regulacjami w branży kryptowalut

W kwartalnym raporcie o stabilności finansowej bank centralny podkreślił wyraźną potrzebę „wzmocnienia ram regulacyjnych, aby zaadresować temat rozwoju rynku kryptowalut”.

11 lipca 2022, 13:48
Gdy inwestujesz w kryptowaluty, zawsze zrób własny research [Wideo]

W trakcie Fintech & e-commerce linking days w Łodzi, rozmawialiśmy z prezesem zarządu Fizen, Maciejem Krasowskim - o wyzwaniach, nadziejach i nadchodzących zmianach w sektorze kryptowalut i blockchain.

11 lipca 2022, 06:00
Revolut stawia na edukację finansową. Uruchamia kursy o kryptowalutach

Revolut chce uczyć finansów i nagradzać za zdobytą wiedzę. Fintech uruchamia w polskiej aplikacji kursy edukacyjne - pierwsze z nich dotyczą kryptowalut.

20 czerwca 2022, 10:07
Visa wprowadza karty „Bitcoin Cashback” w Brazylii i Argentynie

Visa wyda karty, które pozwolą użytkownikom na otrzymanie cashbacku w postaci bitcoinów przy każdej dokonanej płatności.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty