Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
eToro rozszerza swoją ofertę kryptowalut. Dodaje Ankr, Bancor, dYdX i 0x
2 lutego 2022, 13:13

Tym samym spółka na większości swoich rynków oferuje już 49 rodzajów kryptoaktywów. Na razie nowe tokeny nie będą jednak dostępne dla użytkowników eToro w USA.

Fintech MyCointainer pozyskał ponad 24 mln zł
30 stycznia 2022, 11:36

Polski startup MyCointainer zapewniający usługi stakingu kryptowalut, pozyskał 24 mln zł w Serii Seed.

Upadają marzenia Facebooka o własnej kryptowalucie
28 stycznia 2022, 15:11

Konsorcjum Diem sprzeda swoje aktywa za 200 mln USD. Oznacza to prawdopodobnie koniec projektu stablecoina Diem, w który zaangażowany był Facebook.

Akademia Zondy chce uczyć Polaków o kryptowalutach. Wciąż mało o nich wiemy
21 stycznia 2022, 16:43

Prawie 90 proc. polskich internautów słyszało o kryptowalutach, ale 75 proc. spośród nich deklaruje niski, a nawet bardzo niski poziom wiedzy.

Rosja dokręci śrubę kryptowalutom? Bank centralny rozpoczyna konsultacje
21 stycznia 2022, 14:37

Rosyjski bank centralny zaproponował zakazanie działalności związanej z kryptowalutami. Jego zdaniem mają one niekorzystny wpływ na prowadzenie polityki pieniężnej.