Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Visa ogłasza partnerstwo z First Boulevard w ramach programu crypto API
February 5, 2021, 9:40 AM

Visa ogłosiła partnerstwo, w ramach nowego programu crypto API, z First Boulevard, neobankiem z dedykowaną ofertą dla społeczności afroamerykańskiej.

Ripple odpowiedział SEC: XRP to kryptowaluta!
February 1, 2021, 6:44 PM

Fintech Ripple formalnie odpowiedział Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie oskarżeń o naruszenia przy emisji kryptowanuty XRP.

Prezes Bank of England: Obecne kryptowaluty, w tym bitcoin, raczej nie przetrwają
January 26, 2021, 3:08 PM

Kryptowaluty pokroju bitcoina nie mają odpowiedniej struktury, aby funkcjonować jako długofalowe metody płatności - stwierdził Andrew Bailey, prezes Bank of England.

Szefowa EBC wzywa do globalnego uregulowania bitcoina
January 15, 2021, 2:14 PM

Zdaniem Lagarde bitcoin nie stanie się walutą, a sam biznes kryptowalutowy narażony jest na niepożądane praktyki - takie jak pranie pieniędzy.

XRP znika z giełd. Kryptowaluta jest na skraju upadku
December 31, 2020, 5:20 PM

Kilka ważnych giełd kryptowalut zapowiedziało, że zawiesi obrót XRP – to pokłosie skargi Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która zarzuca Ripple nieprawidłowości w zakresie oferty sprzedaży XRP. Sprawa jest rozwojowa.