Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Kryptowaluta Wenezueli dostępna w przedsprzedaży
February 21, 2018, 10:14 AM

Wczoraj rozpoczęła się przedsprzedaż Petro - rządowej kryptowaluty Wenezueli, która ma pomóc w ominięciu sankcji USA. Obecnie wyemitowano 82 miliony tokenów. Petro działa na blockchainie Ethereum. Prezydent Nicolas Maduro (zdjęcie powyżej) zapowiedział, że za około miesiąc planuje przeprowadzić ICO. Czy chodzi tylko o sankcje ze strony Stanów Zjednoczonych?

Robinhood - handel kryptowalutami za darmo
January 26, 2018, 11:36 AM

Od lutego dzięki niej użytkownicy będą mogli kupić krypto łatwo i beż żadnych dodatkowych opłat.

Kryptowaluty zakazane w Polsce? Premier Morawiecki komentuje
January 25, 2018, 12:29 PM

Podczas trwającego forum ekonomicznego w szwajcarskim Davos premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu serwisowi Bloomberg, w którym odniósł się między innymi do kwestii kryptowalut. Szef polskiego rządu nie wykluczył zlikwidowania giełd wymiany i zapowiedział uregulowanie rynku.

Jak wydobywać kryptowaluty – przy użyciu ASIC czy GPU?
September 19, 2017, 3:42 PM

Urządzenia ASIC są wydajne, lecz mogą być wykorzystywane jedynie do wydobywania pojedynczej monety. To sprawia, że ​​przywiązujesz się do jednej monety – a inwestycja opiera się wyłącznie na przyszłości tej monety. Z drugiej strony, GPU są wielkimi kalkulatorami na wszystko, za jednym naciśnięciem przycisku można kopać inną monetę. Teraz można dokonać wyboru, kiedy i jakie monety kopać. Daje to przewagę GPU i może znacznie zwiększyć zyski.