Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
10 października 2022, 12:08
Czy wynagrodzenie za pracę może być wypłacane w kryptowalutach?

Pomimo, że na świecie takie rozwiązania zyskują na popularności i są coraz częściej stosowane, to w Polsce temat ten wciąż budzi jednak kontrowersje.

22 września 2022, 11:51
Jak radzić sobie ze zmiennością na rynku?

Myślisz, że inwestowanie w ostatnich miesiącach było stresujące? Cóż, warto sobie uzmysłowić, że rynki kapitałowe były niezwykle zmienne już od niemal trzech lat.

2 września 2022, 14:39
Bitcoin walczy o odwrócenie trendu. Ethereum utraciło wzrostowy impet 

Ostatnie dni były stosunkowo złe dla rynku kryptowalut. Bitcoin po świetnym lipcu powrócił do spadków i sierpień zamknął ze stratą około 14 proc.

22 sierpnia 2022, 18:18
Czym jest DAO?

DAO, czyli zdecentralizowana autonomiczna organizacja (decentralized autonomous organization), wedle teoretycznych założeń jest nową formą struktury organizacyjnej.

19 sierpnia 2022, 15:34
Banki poszerzają ofertę o kryptowaluty. Będą wytyczne EBC dotyczące licencjowania

Europejski Bank Centralny chce by sposób, w jaki banki uzyskują możliwość oferowania kryptowalut został zharmonizowany na poziomie UE.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty