Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
21 lipca 2022, 14:15
Zonda udostępnia na swojej platformie tokeny kibicowskie Legii Warszawa i Juventusu Turyn

Tokeny kibicowskie dostępne wyłącznie na platformie Zonda można nabywać także za polską walutę. Pary handlowe na ten moment obejmują LEG/PLN, JUV/PLN oraz JUV/EUR. Rozwiązanie zostało opracowane przez Socios.com

18 lipca 2022, 10:00
Uwaga na SMSy zachęcające do Inwestycji w kryptowaluty

Kampania oszustw na kryptowaluty jest szeroko zakrojona. Ofiary wabione są reklamami, fałszywymi stronami, a ostatnio nawet SMSami, gwarantującymi złote góry.

13 lipca 2022, 10:15
Fintech Authologic przygotował nowe rozwiązanie dla branży kryptowalut

Rozwiązanie przyspiesza weryfikację i obniża koszty KYC dzięki powiązaniu danych klienta z jego portfelem krypto i przekazywaniu tych informacji do firm znajdujących się w ekosystemie Authologic.

11 lipca 2022, 14:16
Bank of England pracuje nad nowymi regulacjami w branży kryptowalut

W kwartalnym raporcie o stabilności finansowej bank centralny podkreślił wyraźną potrzebę „wzmocnienia ram regulacyjnych, aby zaadresować temat rozwoju rynku kryptowalut”.

11 lipca 2022, 13:48
Gdy inwestujesz w kryptowaluty, zawsze zrób własny research [Wideo]

W trakcie Fintech & e-commerce linking days w Łodzi, rozmawialiśmy z prezesem zarządu Fizen, Maciejem Krasowskim - o wyzwaniach, nadziejach i nadchodzących zmianach w sektorze kryptowalut i blockchain.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty