Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Revolut stawia na edukację finansową. Uruchamia kursy o kryptowalutach
11 lipca 2022, 06:00

Revolut chce uczyć finansów i nagradzać za zdobytą wiedzę. Fintech uruchamia w polskiej aplikacji kursy edukacyjne - pierwsze z nich dotyczą kryptowalut.

Visa wprowadza karty „Bitcoin Cashback” w Brazylii i Argentynie
20 czerwca 2022, 10:07

Visa wyda karty, które pozwolą użytkownikom na otrzymanie cashbacku w postaci bitcoinów przy każdej dokonanej płatności.

Giełda kryptowalut Zonda wchodzi na włoski rynek
15 czerwca 2022, 15:03

Obecny plan rozwoju Zondy obejmuje zbliżające się wprowadzenie tokena Zonda, nową platformę transakcyjną, zaawansowaną aplikację mobilną, nowe opcje inwestycji w kryptowaluty, w tym staking i yield farming

KNF publikuje ważny komunikat dla branży kryptowalut
10 czerwca 2022, 19:48

Urząd zaleca, aby instytucje nadzorowane zakończyły współpracę z biznesami krypto, jeśli nie ma pewności, że owe nie współpracują z podmiotami objętymi sankcjami.

Klasyfikacja NFT jako waluty wirtualnej. Co warto wiedzieć?
31 maja 2022, 09:56

W związku ze wzrostem popularności tokenów NFT (non-fungible token) istotna stała się ich kwalifikacja w świetle dotychczasowych uregulowań prawnych.