Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Kryptowaluty a prawo w Polsce. Wszystko co musisz wiedzieć
1 marca 2022, 06:00

Zapraszamy na przegląd regulacji prawnych dotyczących działalności kryptowalutowej w Polsce. W materiale poruszyliśmy takie zagadnienia jak stanowisko KNF, giełdy kryptowalut, podatki, czy regulacje UE.

Kursy kryptowalut mocno w dół po wybuchu wojny na Ukrainie
25 lutego 2022, 14:25

BTC spadł do poziomu 34 000 dolarów, osiągając najniższą wartość od stycznia. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła na krótko poniżej 1,7 biliona dolarów.

Bitpanda przejmuje brytyjską spółkę Trustology
23 lutego 2022, 14:49

W wyniku akwizycji powstanie Bitpanda Custody, która ma świadczyć usługi powiernicze w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Rozwój narzędzi wspierających inwestorów na rynku kryptowalutowym [Wideo]
23 lutego 2022, 13:37

Rozmowa z Bartoszem Milczarkiem, CEO i co-founderem Cryptiony, o usługach skierowanych do osób inwestujących w kryptoaktywa.

Jak cyberprzestępcy namawiają do fałszywych inwestycji?
18 lutego 2022, 16:02

W ciągu jedynie ostatnich dwóch miesięcy zespół CSIRT KNF zgłosił do zablokowania niemal 3,5 tys. reklam, które zachęcają do fałszywych inwestycji.