Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Tarcza 2.0 - kryptowaluty [nie będą] objęte podatkiem od czynności cywilnoprawnych [Aktualizacja]
April 5, 2020, 9:56 PM

Wymiana kryptowalut jednak nie będzie objęta podatkiem od 1 lipca 2020 roku.

Kryptowaluta Facebooka już w 2020 roku
May 24, 2019, 2:07 PM

Kryptowaluta Facebooka o nazwie GlobalCoin ma zostać wypuszczona na rynek na początku 2020 roku. Testy rozwiązania zostaną przeprowadzone za kilka miesięcy.

Apple zakazuje takich praktyk. Kryptowaluty w tle
June 12, 2018, 3:21 PM

Apple przedstawiło nowe wytyczne dla producentów aplikacji na systemy iOS. Jedną z głównych nowości jest zakaz kopania kryptowalut przez aplikacje w tle.

Nexo udzieli pożyczki w kryptowalutach
May 7, 2018, 12:08 PM

Fintechowa firma Nexo wspierana przez Credissimo (firma działa również w Polsce) informuje o uruchomieniu nowej platformy, która ma służyć do udzielania natychmiastowych pożyczek kryptowalutowych. Użytkownicy mogą otrzymać pożyczkę na podstawie ich aktywów kryptowalut, jednocześnie zachowując prawo własności do waluty cyfrowej.

Nowa kryptowaluta w portfelu Revolut
April 9, 2018, 3:00 PM

Już niedługo w portfelu aplikacji Revolut ma pojawić się XRP - kryptowaluta od Ripple.