Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Bitcoin przebił 50 tys. USD. Kiedy krach? Mówią, że nigdy
February 16, 2021, 8:54 PM

We wtorek 16 lutego bitcoin osiągnął magiczne 50 tys. USD. Zdaniem ekspertów do jesieni za 1 BTC trzeba będzie zapłacić blisko 100 tys. USD, ale równie dobrze może wydarzyć się też krach.

Coinquista wznowiła działalność. Co było przyczyną problemów? Seria niefortunnych zdarzeń
February 16, 2021, 10:12 AM

Polska giełda kryptowalut Coinquista przez blisko miesiąc zmagała się z problemami technicznymi, ale wczoraj udało się je rozwiązać. Michał Stryjewski, CEO Coinqusity odpowiedział na pytania Fintek.pl.

Szef Twittera i raper Jay-Z tworzą fundusz, który ma rozwinąć rynek bitcoina w Indiach i Afryce
February 12, 2021, 4:39 PM

Dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey i amerykański raper Jay-Z utworzą fundusz, który ma rozwinąć rynek kryptowalut w Indiach i Afryce. Na wsparcie organizacji BTrust przeznaczą 500 bitcoinów, czyli ponad 23 mln USD.

Mastercard przyjmie płatności w krypto?
February 11, 2021, 2:47 PM

Jeszcze w tym roku organizacja płatnicza Mastercard ma umożliwić przyjmowanie płatności w kryptowalutach - donosi serwis Coindesk.

Tesla zainwestowała w bitcoina. Kurs kryptowaluty wystrzelił w kosmos
February 8, 2021, 4:38 PM

Tesla zainwestuje 1,5 mld USD w bitcoina oraz prawdopodobnie umożliwi zakup samochodów za kryptowalutę. Na reakcję nie trzeba było długo czekać - kurs bitcoina wystrzelił w kosmos.