Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
15 czerwca 2022, 15:03
Giełda kryptowalut Zonda wchodzi na włoski rynek

Obecny plan rozwoju Zondy obejmuje zbliżające się wprowadzenie tokena Zonda, nową platformę transakcyjną, zaawansowaną aplikację mobilną, nowe opcje inwestycji w kryptowaluty, w tym staking i yield farming

10 czerwca 2022, 19:48
KNF publikuje ważny komunikat dla branży kryptowalut

Urząd zaleca, aby instytucje nadzorowane zakończyły współpracę z biznesami krypto, jeśli nie ma pewności, że owe nie współpracują z podmiotami objętymi sankcjami.

31 maja 2022, 09:56
Klasyfikacja NFT jako waluty wirtualnej. Co warto wiedzieć?

W związku ze wzrostem popularności tokenów NFT (non-fungible token) istotna stała się ich kwalifikacja w świetle dotychczasowych uregulowań prawnych.

10 maja 2022, 17:58
Instagram testuje własne rozwiązania NFT

Nowa funkcja ma przede wszystkim pozwolić użytkownikom udostępniać do wglądu swoje tokeny. W dniu premiery dostępne będą m.in. Rainbow, MetaMask czy Trust Wallet.

14 kwietnia 2022, 14:55
Mastercard i DiPocket pomogą wprowadzić nową kartę kryptowalutową Nexo

Rozwiązanie posiada bezpośrednią integrację z Apple Pay i Google Pay, a sama karta nie wymaga żadnych opłat miesięcznych, czy minimalnych spłat.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty