Apple
Apple zamierza wprowadzić na rynek dwa składane urządzenia - większy z 19-calowym ekranem i mniejszy, który służyłby jako składany iPhone.
Technologia została już udostępniona bankom, a proces wdrożenia w aplikacjach zaplanowano na przyszły rok.
Norweski Vipps jako pierwszy na świeci umożliwił swoim użytkownikom płacenie za pomocą iPhone'ów w sklepach stacjonarnych.
W skardze Apple zostało określone jako „panoptikon” – wszechwidzące oko, które śledzi działania pracowników w pracy i w ich prywatnym czasie.
W przeszłości zakup kryptowalut miał wymagać odwiedzania kilku platform i ponoszenia dodatkowych opłat.
Apple ma być pierwszą firmę ukaraną w związku z unijnymi przepisami Digital Martkets Act. Chodzi o nadużywanie dominującej pozycji na rynku.
Apple rozszerzy funkcję Find My, umożliwiając udostępnianie lokalizacji zgubionych przedmiotów osobom spoza listy kontaktów.
Apple zapowiada, że wkrótce umożliwi integrację AI także innym firmom, co wskazuje na możliwość współpracy na przykład z Gemini AI od Google.
Od teraz funkcja będzie dostępna w kolejnych pięciu krajach Europy: Austrii, Czechach, Irlandii, Rumunii i Szwecji.
Na początek dostęp do płatności od Klarny będą mieli wybrani użytkownicy w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
W ciągu ostatnich pięciu lat BigTechy musiały stawić czoła lawinie nowych przepisów i kar ze strony Brukseli.
JPMorgan Chase prowadzi rozmowy z Apple na temat przejęcia programu kart płatniczych spółki z Cupertino od banku Goldman Sachs.
Nowa technologia umożliwi m.in. poprawne wyświetlanie emotikonów, potwierdzenia odczytu, edycję wiadomości do 15 minut od jej wysłania czy wysyłanie dużych plików do 100 MB. Według szacunków Tide Software wdrożenie RCS na iPhone’ach może zwiększyć liczbę użytkowników tej technologii w Polsce o ponad 7 mln.
Na początku roku Google uruchomiło podobną funkcję o nazwie Magic Eraser dla Zdjęć Google.
Szwedzka firma korzysta z nowych wytycznych antymonopolowych wdrożonych przez UE specjalnie dla aplikacji streamingowych z muzyką.
Firma z Cupertino zaprezentowała niedawno wyniki, według których sprzedaż iPhone'ów spadła drugi kwartał z rzędu.
Mapy są dostępne w języku angielskim i są kompatybilne z przeglądarkami Safari, Chrome, czy Edge.
Urząd wyraził obawy, że producent iPhone'ów może narzucać nieuczciwe warunki handlowe deweloperom, którzy korzystają z App Store.
Oznacza to, że za pośrednictwem iPhone’ów będzie można korzystać na przykład ze zbliżeniowego BLIKA.
Tap to Pay umożliwia sprzedawcom akceptowanie płatności zbliżeniowych na iPhonie XS lub nowszym z najnowszą wersją iOS.
Firma zdecydowała się jednak skupić na współpracy z zewnętrznymi partnerami działającymi w tej branży.
Porozumienie może nastąpić już w maju. W ten sposób Apple chce uniknąć grzywny, która mogłaby sięgać miliardów dolarów.
Rosjanie twierdzą, że firma usunęła rosyjskie aplikacje bankowe i płatnicze z App Store oraz faworyzuje swoje rozwiązania kosztem konkurencji.
Naruszenia Digital Market Act mogą kosztować Apple, Google i Meta nawet 10% ich globalnego rocznego obrotu.
Amerykańska spółka zamierza odwołać się od tej decyzji, a na wyrok sądu w tej sprawie możemy czekać kilka dobrych lat.
To posunięcie ma być kulminacją długotrwałego dochodzenia antymonopolowego KE po skardze złożonej przez Spotify.
Oznacza to, że za pośrednictwem iPhone'ów będzie można korzystać na przykład ze zbliżeniowego BLIKA.
Grecki fintech Viva Wallet oferuje usługę Tap to pay Apple klientom w Wielkiej Brytanii. W planach na najbliższy czas ma uruchomienie takiej usługi także w innych państwach europejskich.
Rozwiązanie obsługuje nie tylko Apple Pay, ale wszystkie płatności zbliżeniowe. Teraz mogą z niego korzystać mieszkańcy Wielkiej Brytanii.
Użytkownicy konta oszczędnościowego Apple Card wpłacili depozyty o wartości prawie 1 mld USD w niecały tydzień. Założono też 240 tys. rachunków.
Oprocentowanie wynosi 4,15% w skali roku. Na rachunku można zgromadzić maksymalnie 250 tys. USD.
Rozwiązanie to pozwala sprzedawcom przyjmować płatności zbliżeniowe na iPhone’ach. Wkrótce będą mogli z niego korzystać użytkownicy aplikacji PayPal i Venmo.
Nowa usługa ma być dostępna dla użytkowników Apple Card, czyli karty kredytowej wydawanej tylko w Stanach Zjednoczonych.
Apple Music od teraz dostępne jest w aplikacji Badoo. Użytkownicy zyskali nową funkcję "Wyślij piosenkę", która pozwala dzielić się ulubionymi kawałkami.
Tim Cook chce by jego podwładni pracowali z biura przynajmniej przez 3 dni w tygodniu. Sami pracownicy twierdzą, że pomysł ten zagraża różnorodności w firmie.
Urządzenie pozwala sklepom na akceptację Apple Pay, kart zbliżeniowych oraz innych portfeli cyfrowych poprzez proste stuknięcie w ekran iPhone'a.
Apple Pay Later to jawna rękawica rzucona w stronę takich graczy jak PayPal, Klarna, czy Affirm. Co ciekawe, w odpowiedzi na to posunięcie, akcje rywali Apple spadły.
Na początek nowe rozwiązanie będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych, za pośrednictwem platformy Stripe.
Według nieoficjalnych informacji, Apple umożliwi przyjmowanie płatności za pomocą iPhone'a, bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń.
Wcześniej z nowej aplikacji Cinkciarz.pl mogli już korzystać użytkownicy urządzeń z systemem Android.
Prezes UOKiK sprawdzi, czy zasady Apple służą wyeliminowaniu konkurentów na rynku spersonalizowanych usług reklamowych.
Reuters podaje, że uwzględniając wyniki Apple za 2020 rok grzywna może opiewać na aż 27 mld USD.
BNP Paribas udostępnia długoterminowy wynajem telefonów komórkowych klientom indywidualnym. Usługa jest już dostępna w stacjonarnych salonach iSpot.
Tym samym banki ponownie podnoszą temat, który pojawił się po raz pierwszy 2017 roku. Wtedy australijski urząd antymonopolowy stwierdził, że Apple nie stosuje niedozwolonych praktyk.