Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
4 sierpnia 2021, 13:38
KIR kończy nabór do Piaskownicy Blockchain. Testy rozpocznie 19 firm

W ramach projektu prototypowane będą rozwiązania z zakresu usług finansowych, bezpieczeństwa danych, rozliczeń na rynku energii czy tokenizacji nieruchomości.

3 sierpnia 2021, 17:12
Bitpanda otwiera w pełni zdalny Blockchain Research & Development Hub

Fintech z Wiednia zainwestuje w Blockchain Research & Development Hub 10 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat. Do końca 2021 roku firma zamierza zatrudnić 30 ekspertów i inżynierów zajmujących się technologią blockchain.

28 lipca 2021, 10:14
Cyfrowe euro na blockchainie? Nieograniczona liczba transakcji i mniejszy ślad węglowy

System cyfrowego euro oparty na blockchainie może przetwarzać nieograniczone ilości transakcji w tym samym czasie, przy mniejszym śladzie węglowym. To wnioski z eksperymentu przeprowadzonego przez Bank Estonii.

27 kwietnia 2021, 13:51
Billon i Rhenus wprowadzą blockchain do procesów logistycznych

Billon podpisał umowę o współpracy z Rhenus Data Office Polska. Firmy chcą wprowadzić blockchain do procesów logistycznych.

19 kwietnia 2021, 13:05
Dispersion Holdings zamierza wejść na londyńską giełdę

Dispersion Holdings, spółka inwestycyjna specjalizująca się w finansowaniu zdecentralizowanym (DeFi), zamierza wejść na londyńską giełdę.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Omnichannel w ubezpieczeniach. Punkta wytycza trendy [Wideo]
Podcasty