Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
24 marca 2022, 11:22
Prezes EBC podejrzewa, że Rosjanie obchodzą sankcje dzięki kryptowalutom

Christine Lagarde uważa, że niektórzy Rosjanie próbują ominąć nałożone sankcje poprzez wymianę rubli na kryptowaluty i stablecoiny.

21 marca 2022, 16:23
eToro dodaje ApeCoin do swojej oferty

ApeCoin to pierwszy token wygenerowany oddolnie z ruchu społecznego. Całkowita liczba kryptowalut oferowanych na platformie eToro wynosi teraz 58.

18 marca 2022, 09:56
HSBC kupuje wirtualną działkę w grze The Sandbox

Cyfrową nieruchomość w metaverse firma zamierza wykorzystać m.in do łączenia się z entuzjastami sportu, e-sportu i gier.

7 lutego 2022, 11:02
Blockchain w e-commerce. Allegro wdraża trwały nośnik od KIR

Rozwiązanie jest wykorzystywane w komunikacji o nowościach i zmianach wprowadzanych w regulaminie Allegro. Dzięki temu klienci nie będą już dostawać obszernych załączników w mailach.

4 lutego 2022, 11:05
Trwały nośnik w kolejnych bankach spółdzielczych z Grupy SGB

Z Moje Dokumenty SGB korzysta już 70 banków spółdzielczych. Dzięki platformie mogą m.in. zapewnić klientom dostęp do elektronicznej wersji dokumentacji.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty