Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Rynek blockchain i kryptowalut w Polsce – pilna potrzeba przyjęcia kompleksowej strategii
April 17, 2020, 4:42 PM

Technologia blockchain oraz jej zastosowanie w postaci chociażby kryptowalut, nie tylko zyskuje na popularności, ale również i dojrzewa do pełnienia znaczącej roli na globalnym rynku finansowym.

Tokenizacja uratuje gospodarkę? Apel Izby Blockchain i Nowych Technologii do premiera
March 26, 2020, 11:07 PM

Tokenizacja, prosta spółka akcyjna, zwolnienia z podatków i wsparcie regulacyjne – te i wiele inicjatyw mogą pomóc wyjść polskiej gospodarce z kryzysu.

Fintech Billon pozyskał 25 mln złotych dofinansowania
March 19, 2020, 10:16 AM

Polsko-brytyjski fintech zamknął swoją pierwszą rundę z wynikiem 6 mln dolarów (prawie 25 mln złotych) pozyskanych od obecnych i nowych inwestorów.

Ministerstwo Cyfryzacji podsumowuje prace grupy roboczej ds. blockchain
March 11, 2020, 1:36 PM

Minister Marek Zagórski wraz z członkami grupy zaprezentowali cztery dokumenty, nad którymi pracowano w ciągu ostatnich miesięcy.

KIR, Chmura Krajowa i Hitachi wprowadzają na rynek trwały nośnik w chmurze
March 10, 2020, 11:02 AM

KIR, Operator Chmury Krajowej oraz Hitachi Europe Ltd. rozpoczynają współpracę na rynku polskim.