Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
6 września 2022, 14:15
Polski startup DoxyChain pozyskuje ponad 2 mln EUR

Firma dostarcza infrastrukturę do zarządzania dokumentami opartą na technologii blockchain. Otrzymane środki mają pomóc w rozwoju produktu i ekspansji zagranicznej.

26 sierpnia 2022, 09:46
StarTerra zmienia nazwę na GameSwift i mocno stawia na Web3 gaming 

Platforma modyfikuje także model biznesowy. W partnerstwie z Polygonem przenosi się z blockchainu Terra na własny chain oparty o technologię Polygon Edge.

22 sierpnia 2022, 18:18
Czym jest DAO?

DAO, czyli zdecentralizowana autonomiczna organizacja (decentralized autonomous organization), wedle teoretycznych założeń jest nową formą struktury organizacyjnej.

19 sierpnia 2022, 15:34
Banki poszerzają ofertę o kryptowaluty. Będą wytyczne EBC dotyczące licencjowania

Europejski Bank Centralny chce by sposób, w jaki banki uzyskują możliwość oferowania kryptowalut został zharmonizowany na poziomie UE.

21 lipca 2022, 14:15
Zonda udostępnia na swojej platformie tokeny kibicowskie Legii Warszawa i Juventusu Turyn

Tokeny kibicowskie dostępne wyłącznie na platformie Zonda można nabywać także za polską walutę. Pary handlowe na ten moment obejmują LEG/PLN, JUV/PLN oraz JUV/EUR. Rozwiązanie zostało opracowane przez Socios.com

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty