Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Visa uruchamia program NFT wspierający niezależnych twórców
1 kwietnia 2022, 14:32

Uczestnicy programu mogą otrzymać stypendium, a także opiekę techniczną wprowadzającą do świata blockchain.

Brytyjscy regulatorzy zagięli parol na rynek kryptoaktywów
28 marca 2022, 15:56

Organy nadzoru w Wielkiej Brytanii przypominają instytucjom o istniejących obowiązkach związanych z kryptoaktywami, a także sygnalizują potrzebę nowych regulacji.

Prezes EBC podejrzewa, że Rosjanie obchodzą sankcje dzięki kryptowalutom
24 marca 2022, 11:22

Christine Lagarde uważa, że niektórzy Rosjanie próbują ominąć nałożone sankcje poprzez wymianę rubli na kryptowaluty i stablecoiny.

eToro dodaje ApeCoin do swojej oferty
21 marca 2022, 16:23

ApeCoin to pierwszy token wygenerowany oddolnie z ruchu społecznego. Całkowita liczba kryptowalut oferowanych na platformie eToro wynosi teraz 58.

HSBC kupuje wirtualną działkę w grze The Sandbox
18 marca 2022, 09:56

Cyfrową nieruchomość w metaverse firma zamierza wykorzystać m.in do łączenia się z entuzjastami sportu, e-sportu i gier.