Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Blockchain jako akcelerator transformacji cyfrowej w Polsce
22 kwietnia 2021, 15:52

Pod koniec 2020 r. KIR wraz partnerami, PKO BP, Chmurą Krajową, UKNF, IBM i FinTech Poland, uruchomił piaskownicę blockchain.

Dispersion Holdings zamierza wejść na londyńską giełdę
19 kwietnia 2021, 13:05

Dispersion Holdings, spółka inwestycyjna specjalizująca się w finansowaniu zdecentralizowanym (DeFi), zamierza wejść na londyńską giełdę.

JP Morgan wykorzysta blockchain do przyśpieszenia międzynarodowych przelewów
16 kwietnia 2021, 09:46

Dzięki rozwiązaniu JP Morgan banki mogą zażądać informacji o koncie beneficjenta transakcji i otrzymać odpowiedź w czasie rzeczywistym.

Fintech Coinfirm ogłasza współpracę z Crypto.org Chain
9 kwietnia 2021, 13:10

Polsko-brytyjski fintech Coinfirm nawiązał współpracę z dostawcą blockchainiu open source Crypto.org Chain. Dzięki temu obie firmy połączy siły w zakresie zwalczania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

KNF i KDPW podpisują nową umowę. Będą rozwijać piaskownicę blockchain
30 marca 2021, 15:19

KNF i KDPW podpisały nową umowę w zakresie rozwoju technologii blockchain i piaskownicy SandboxDLT.