Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Blockchain w e-commerce. Allegro wdraża trwały nośnik od KIR
7 lutego 2022, 11:02

Rozwiązanie jest wykorzystywane w komunikacji o nowościach i zmianach wprowadzanych w regulaminie Allegro. Dzięki temu klienci nie będą już dostawać obszernych załączników w mailach.

Trwały nośnik w kolejnych bankach spółdzielczych z Grupy SGB
4 lutego 2022, 11:05

Z Moje Dokumenty SGB korzysta już 70 banków spółdzielczych. Dzięki platformie mogą m.in. zapewnić klientom dostęp do elektronicznej wersji dokumentacji.

eToro rozszerza swoją ofertę kryptowalut. Dodaje Ankr, Bancor, dYdX i 0x
2 lutego 2022, 13:13

Tym samym spółka na większości swoich rynków oferuje już 49 rodzajów kryptoaktywów. Na razie nowe tokeny nie będą jednak dostępne dla użytkowników eToro w USA.

NFT w grach – przełom czy kolejna forma mikropłatności?
18 stycznia 2022, 10:42

NFT nieustannie zyskuje na popularności. To sprawia, że twórcy gier, widząc możliwość zysku, coraz częściej implementują NFT do swoich najnowszych tytułów.

PKO BP wyemituje własną kryptowalutę? Zastrzega nazwę i logo PLCOIN
14 stycznia 2022, 15:01

Już wcześniej bank zarejestrował kilka znaków towarowych kojarzących się z kryptowalutami.