Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Polski fintech Ramp rusza na podbój USA. Został zarejestrowany przez amerykański FinCEN
3 grudnia 2021, 09:21

Dzięki rejestracji jako Money Service Business (MSB), Ramp może bezpośrednio obsługiwać użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

Zastosowanie smart kontraktów
30 listopada 2021, 11:34

W efekcie coraz prężniej rozwijającej się technologii blockchain, pojawia się coraz szerszy wachlarz możliwości jej wykorzystania - chodzi m.in. o smart kontrakty.

Pierwsze fintechy testują swoje rozwiązania w Sandbox Blockchain
29 listopada 2021, 11:24

Firmy te opracowują rozwiązania z zakresu usług finansowych, bezpieczeństwa danych, rozliczeń na rynku energii, a także tokenizacji nieruchomości.

GPW i Artinfo.pl podpiszą porozumienie umożliwiające tokenizację dzieł sztuki
18 listopada 2021, 13:47

Jednym z celów współpracy jest m.in. zmniejszenie kosztów transakcyjnych poprzez zastosowanie technologii blockchain.

Rewolucja w finansach czy hype? Premiera raportu „DeFi – zrozumieć zdecentralizowane finanse”
29 października 2021, 14:11

Autorzy raportu starają się odpowiedzieć na pytanie, czym są zdecentralizowane finanse i dlaczego mogą zmienić znany nam system finansowy.