Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Billon rozpoczyna współpracę z WISeKey, żeby umożliwić zdalne podpisywanie dokumentów za pomocą blockchaina
25 marca 2021, 12:42

Blockchain dzięki swojej niezmienności zwiększa bezpieczeństwo transakcji elektronicznych.

Dwie godziny cennej wiedzy o blockchain. Webinar o Sandbox Blockchain dostępny za darmo online
18 marca 2021, 17:06

Pod koniec stycznia odbył się webinar organizowany przez twórców Sandbox Blockchain, który właśnie został udostępniony online. W trakcie wydarzenia eksperci tłumaczyli jak dołączyć do projektu. To prawie 2 godziny cennej wiedzy o blockchain w biznesie.

Nie tylko finanse. Trzy branże, które już dziś zmieniają sposób patrzenia na blockchain
18 stycznia 2021, 12:26

Już pod koniec 2019 roku na świecie co najmniej 11 jednorożców, czyli firm wycenianych na ponad 1 miliard USD, zajmowało się właśnie jej rozwojem.

Rusza pierwsza w Polsce piaskownica blockchain
18 listopada 2020, 12:24

Nowa platforma technologiczna uruchomiona została dzięki współpracy KIR, IBM, Chmury Krajowej, PKO BP, KNF oraz fundacji Fintech Poland.

Polsko-brytyjski fintech Billon będzie rozwijał cyfrowe euro
14 października 2020, 10:09

Billon został członkiem organizacji Blockchain for Europe, zrzeszającej najważniejsze europejskie podmioty rozwijające technologię rozproszonego rejestru.