Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Polsko-brytyjski fintech Billon będzie rozwijał cyfrowe euro
October 14, 2020, 10:09 AM

Billon został członkiem organizacji Blockchain for Europe, zrzeszającej najważniejsze europejskie podmioty rozwijające technologię rozproszonego rejestru.

Ripple uruchomiło nową usługę - linię kredytową
October 9, 2020, 3:47 PM

Ripple uruchomiło nową usługę o nazwie "Line od Credit", co w zasadzie można scharakteryzować jako linię kredytową na żądanie. Z tą różnicą, że w krypto.

EBC opublikowało raport o emisji cyfrowego Euro. Nadchodzi rewolucja?
October 2, 2020, 5:42 PM

Decyzja o wprowadzeniu cyfrowego Euro jeszcze nie zapadła, ale systemu musi być gotowy na wprowadzenie cyfrowego Euro. Publikacja ważnego raportu EBC.

GPW pozwoli inwestować w gry przez smartfona
September 29, 2020, 1:37 PM

GPW zaprezentowało platformę crowdfundingową „Private Market”, gdzie inwestorem będzie mógł zostać każdy posiadacz smartfona.

Polski challenger bank coraz bliżej. Horum rozszerza współpracę z IBM
August 11, 2020, 10:46 AM

Fintech Horum podpisał umowę z IBM, która pomoże w rozwijaniu kolejnych usług opartych na blockchainie, a także modułów fakturowania i faktoringu.