Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
21 marca 2022, 16:23
eToro dodaje ApeCoin do swojej oferty

ApeCoin to pierwszy token wygenerowany oddolnie z ruchu społecznego. Całkowita liczba kryptowalut oferowanych na platformie eToro wynosi teraz 58.

18 marca 2022, 09:56
HSBC kupuje wirtualną działkę w grze The Sandbox

Cyfrową nieruchomość w metaverse firma zamierza wykorzystać m.in do łączenia się z entuzjastami sportu, e-sportu i gier.

7 lutego 2022, 11:02
Blockchain w e-commerce. Allegro wdraża trwały nośnik od KIR

Rozwiązanie jest wykorzystywane w komunikacji o nowościach i zmianach wprowadzanych w regulaminie Allegro. Dzięki temu klienci nie będą już dostawać obszernych załączników w mailach.

4 lutego 2022, 11:05
Trwały nośnik w kolejnych bankach spółdzielczych z Grupy SGB

Z Moje Dokumenty SGB korzysta już 70 banków spółdzielczych. Dzięki platformie mogą m.in. zapewnić klientom dostęp do elektronicznej wersji dokumentacji.

2 lutego 2022, 13:13
eToro rozszerza swoją ofertę kryptowalut. Dodaje Ankr, Bancor, dYdX i 0x

Tym samym spółka na większości swoich rynków oferuje już 49 rodzajów kryptoaktywów. Na razie nowe tokeny nie będą jednak dostępne dla użytkowników eToro w USA.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty