Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Międzynarodowa Olimpiada Blockchain po raz pierwszy w Polsce
May 22, 2020, 12:00 PM

Pierwszy raz studenci z naszego kraju mają możliwość wziąć udział w IBCOL i zaprezentować swój projekt na finałach na szczeblu polskim i międzynarodowym.

Raiffeisen rozpoczyna testy platformy tokenizacyjnej Billona
May 18, 2020, 12:14 PM

Billon i Raiffeisen Bank International rozpoczynają pilotaż platformy tokenizacyjnej, który obejmie wybranych klientów korporacyjnych i instytucjonalnych banków grupy RBI.

Billon i Tauron testują przeniesienie umów klientów na blockchain
May 11, 2020, 1:13 PM

Oprócz indywidualnych umów, istnieje również możliwość umieszczania na blockchainie dokumentów publicznych, jak regulaminy, taryfy i cenniki.

InsurTalk #4. Blockchain i trwały nośnik w ubezpieczeniach. Co to oznacza dla klientów?
May 7, 2020, 11:00 AM

Zapraszamy na kolejny podcast z cyklu InsurTalk, realizowany wspólnie z LINK4. Tym razem porozmawialiśmy z Panią Jolantą Błaszczyk z Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Blockchain w ubezpieczeniach. LINK4 wdraża trwały nośnik we współpracy z KIR i Coinfirm
April 20, 2020, 11:23 AM

LINK4 jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe na rynku udostępnia trwały nośnik oparty o technologię blockchain.