Partner serwisuVisa dla biznesu

Prawo


Prawo - zbiór zasad spisanych i niespisanych, które regulują życie człowieka w społeczeństwie. Prawo jest osiągnięciem cywilizacyjnym. Regulacje prawne mają olbrzymi wpływ na rozwój sektora fintech np. dyrektywa PSD2 lub RODO. Rozwój innowacji technologicznych dotyczy również branży prawniczej - już niebawem porady prawne online udzielane przez chatboty będą standardem.
Polski e-commerce nie nadąża za prawem. 80% sklepów nie dostosowało się do zmian
January 29, 2021, 9:36 AM

80% sklepów internetowych nie dostosowało się do zmian w prawie, które weszły od nowego roku. Inflacja prawa sprawia, że prowadzenie sklepu internetowego wymaga coraz bardziej fachowej wiedzy.

Oni też chcą mieć własne "mojeID". Ważna nowelizacja prawa bankowego w Czechach
January 26, 2021, 10:24 AM

Od 1 stycznia 2021 roku w Czechach weszła w życie nowelizacja prawa bankowego, która umożliwia weryfikację tożsamości online za pomocą bankowości elektronicznej.

Potężny cios dla chińskich fintechów. Donald Trump podpisuje rozporządzenie
January 7, 2021, 10:10 AM

Ustępujący prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie, które zakazuje Amerykanom prowadzenia transakcji z operatorami chińskich aplikacji.

Jest już projekt ustawy dotyczący e-Urzędu Skarbowego
December 29, 2020, 11:06 AM

Projektowane regulacje wprowadzają do systemu prawnego e-Urząd Skarbowy, który umożliwi załatwianie spraw podatkowych bez konieczności wizyty w placówce.

Komisja Europejska zaprezentowała nową dyrektywę "e-commerce". Nadchodzi DMA i DSA
December 15, 2020, 6:11 PM

Nowe przepisy mają zwiększyć bezpieczeństwo i poziom konkurencji na rynku usług cyfrowych oraz... zmniejszyć dominację gigantów technologicznych.