Partner serwisuVisa dla biznesu

Prawo


Prawo - zbiór zasad spisanych i niespisanych, które regulują życie człowieka w społeczeństwie. Prawo jest osiągnięciem cywilizacyjnym. Regulacje prawne mają olbrzymi wpływ na rozwój sektora fintech np. dyrektywa PSD2 lub RODO. Rozwój innowacji technologicznych dotyczy również branży prawniczej - już niebawem porady prawne online udzielane przez chatboty będą standardem.
Finalne wdrożenie V dyrektywy AML – zakończono prace w Sejmie i Senacie
April 2, 2021, 2:24 PM

Kończy się proces wdrażania AML V. Przyjęta przez Sejm ustawa czeka na podpis Prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw. Jakie zmiany czekają rynek finansowy?

Technologia zmienia oblicze sądów. Pierwsza taka rozprawa online w Polsce
March 19, 2021, 11:23 AM

W Sądzie Arbitrażowym przy KIG odbyła się rozprawa z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do komunikacji elektronicznej.

Gotówka ma się dobrze. Konsumenci nie zgłaszają problemów
February 11, 2021, 3:17 PM

Narodowy Bank Polski chciałby wprowadzić ustawowe gwarancje dla przyjmowania płatności gotówką. Resort finansów odpowiada, że w zasadzie nie ma takiej konieczności - czytamy w dzisiejszym Dzienniku Gazecie Prawnej.

Paragon przyjdzie tylko SMS-em lub mailem. Jest projekt nowych przepisów
February 2, 2021, 4:42 PM

Do tej pory w sprzedaży nie było kas wirtualnych, a przepisy nie pozwalały na stosowanie wyłącznie e-paragonów w przypadku fizycznych kas rejestrujących online.

Będzie trudniej zostać MIP. Jest projekt zmian w ustawie o usługach płatniczych
January 29, 2021, 9:46 AM

Przy składaniu wniosku o licencję MIP konieczne będzie między innymi przekazanie do KNF informacji o procedurach w zakresie AML.