Partner serwisuVisa dla biznesu

Prawo


Prawo - zbiór zasad spisanych i niespisanych, które regulują życie człowieka w społeczeństwie. Prawo jest osiągnięciem cywilizacyjnym. Regulacje prawne mają olbrzymi wpływ na rozwój sektora fintech np. dyrektywa PSD2 lub RODO. Rozwój innowacji technologicznych dotyczy również branży prawniczej - już niebawem porady prawne online udzielane przez chatboty będą standardem.
Wszyscy będziemy pracować 4 dni w tygodniu
2 sierpnia 2022, 12:15

Krótszy czas pracy obowiązuje we Francji od 2002 r. W Danii górny limit wynosi 37h tygodniowo, a w Portugalii wprowadzono zakaz kontaktu z przełożonym po godzinach pracy.

E-sport, a autorskie prawa majątkowe do gry
28 lipca 2022, 10:43

Tematyka jest niezwykle ciekawa i zasługuje na dalsze rozważania w tej materii, w szczególności biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sceny e-sportowej.

Szybki rozwój firmy, a wyzwania z obszaru prawnego [Podcast]
5 lipca 2022, 14:00

O prawnej stronie szybko rozwijających się przedsiębiorstw technologicznych rozmawialiśmy z Noemi Chudzik, partnerem i radcą prawnym w kancelarii Chudzik i Wspólnicy.

Prezes UOKiK zdecydował: UNIQA zapłaci ponad 10 mln zł kary
6 czerwca 2022, 13:42

Zastrzeżenia wzbudziły m.in. postanowienia umowne określające sposób naliczania opłat dystrybucyjnych i alokacyjnych. Spółce przysługuje odwołanie do sądu.

Klasyfikacja NFT jako waluty wirtualnej. Co warto wiedzieć?
31 maja 2022, 09:56

W związku ze wzrostem popularności tokenów NFT (non-fungible token) istotna stała się ich kwalifikacja w świetle dotychczasowych uregulowań prawnych.