Partner serwisuVisa dla biznesu

Felietony


Felietony ekspertów związanych z branżą fintech, prawem, bankowością i technologiami. Ważny głos w dyskusji i inne spojrzenie na istotne tematy. Perspektywa, z której warto spojrzeć na dany problem.
Zdalnie i bezpiecznie - analiza trendów rynkowych
Zuzanna Karolak
December 15, 2020, 11:34 AM

2020 rok był nie lada wyzwaniem. Z jednej strony konieczne było zapewnienie szerokiej oferty usług w kanałach zdalnych, a z drugiej – zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Społeczeństwo 5.0 czyli o strategicznych problemach Polski
Piotr Mieczkowski
November 9, 2020, 1:01 PM

Myślę, że wielu z nas przekonało się, że sama technologia nie rozwiąże nam problemów w kraju. Społeczeństwo musi być świadome wyzwań, ale również być gotowe skorzystać z rozwiązań technologicznych.

Robodoradca w portfelu Kowalskiego
Przemysław Barankiewicz
October 26, 2020, 3:20 PM

Nie, nie napisałem tego tekstu po obejrzeniu filmu „Banksterzy”. Już wcześniej uwierzyłem, że roboty mogą i powinny zastąpić ludzi. Także w inwestowaniu.

Nowe prawo dotyczące crowdfundingu. Będą zbiórki do 5 mln EUR
Sas Michał
October 7, 2020, 3:21 PM

W końcu doczekaliśmy się Rozporządzenia UE w sprawie crowdfundingu. Limit kwotowy zbiórek będzie podniesiony do 5 mln EUR.

Bariery dla RegTech, czyli jak uwolnić innowacje w regulacyjnym compliance?
Michał Nowakowski
July 17, 2020, 4:06 PM

Dlaczego tak słabo rozwijają nam się rozwiązania RegTech, czyli innowacje technologiczne pozwalające „uporać” się z obowiązkami prawnymi i regulacyjnymi?