Felietony
Wkrótce interfejsy konwersacyjne zmienią sposób obsługi klienta. Chatboty i vocieboty pojawiają się jako dodatki do serwisów i aplikacji mobilnych.
Jednym z aktualniejszych wyzwań prawnych w związku z wejściem w życie PSD 2 jest tzw. fall-back. Jak uzyskać zwolnienie z jego stosowania?
Dlaczego sztuczna inteligencja to nie osoba prawna? Powodów jest wiele. Rozwój AI implikuje powstanie wielu fundamentalnych dylematów prawnych.
Aspekty prawne sztucznej inteligencji w najnowszej Polityce Rozwoju Sztucznej Inteligencji w Polsce. Czy sztuczna inteligencja będzie mogła kupować?
Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez portfela. Karty płatnicze mogą być wirtualne, dokument tożsamości można mieć w aplikacji. Ale gdzie trzymać drobne?
"Ok, Google, przelej Kasi 24 zł za obiad”. Jak może wyglądać obsługa głosowa aplikacji bankowej w przyszłości? Wbrew pozorom inaczej niż to sobie wyobrażamy.
Prezydent 2 sierpnia 2019 roku podpisał ustawę o tzw. Prostej Spółce Akcyjnej – PSA. Środowiska biznesowe oceniają ją co najmniej dwuznacznie.
Od poniedziałku testuję życie bez portfela. Wczoraj musiałem pokazać dowód na Poczcie Polskiej. Skorzystałem z aplikacji mObywatel. To była przygoda.
Wysoki kurs szwajcarskiej waluty wynika z wielu problemów globalnej gospodarki. Do tego dochodzi niejasna przyszłość kredytów frankowych.
Przyłączając się do firm krytykujących projekt ustawy antylichwiarskiej, zebrałem kilka pomysłów na to, jak przetrwać w nowym reżimie prawnym.
Co to jest pieniądz elektroniczny? Nie jest to nowe pojęcie i wydawać by się mogło, że termin ten już się opatrzył. Wciąż jednak dochodzi do pomyłek.
„Bankowanie jest konieczne, banki nie” - jaka jest przyszłość sektora bankowego? Jak będą wyglądać oddziały w przyszłość?
Wbrew obiegowej opinii, ustawa nie wprowadza kary więzienia za wykonywanie kopii dokumentów przez fintechy czy serwisy carsharingowe.
Jest rok 2025. W UE wdrażana jest dyrektywa OWSD (Offline Wallet Security Directive). Zgodnie z nią banki mają obowiązek zwrócić klientom skradzione środki.
Wśród nich są te bardziej popularne - bezpieczne, z dobrym interfejsem oraz takie, z których skorzystamy tylko raz.
Weryfikacja tożsamości klienta przez instytucje finansowe, w braku jego fizycznej obecności, wiąże się z co najmniej dwoma istotnymi aspektami prawnymi.
Współpraca banku z fintechami, czyli jak przeobrazić konserwatywną instytucję w "zwinnego motyla"? Analiza 8. punktu z listy Bretta Kinga.
Można odnieść wrażenie, że w Polsce zagadnienie ekonomii subskrypcji jest ignorowane przez media. Na świecie regularnie piszą o nim największe media finansowe.
Piaskownica powstanie nie we współpracy z podmiotami bankowymi, a pod egidą i ze wsparciem Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Oprócz zysków i strat związanych z tzw. bańkami spekulacyjnymi blockchain skupił wokół siebie uwagę dużych instytucji finansowych oraz wszelkiej maści biznesu.