Partner serwisuVisa dla biznesu

Felietony


Felietony ekspertów związanych z branżą fintech, prawem, bankowością i technologiami. Ważny głos w dyskusji i inne spojrzenie na istotne tematy. Perspektywa, z której warto spojrzeć na dany problem.
Non-fungible token czy papier wartościowy?
Tomasz Kalinowski
17 grudnia 2021, 16:02

Tokeny NFT mają szereg różnych zastosowań, ale obrót nimi nie jest równie precyzyjnie uregulowany co obrót papierami wartościowymi.

Twoi klienci poszukują ekologicznych rozwiązań bankowych? Postaw na pakiet Visa Eco Benefits!
Igor Zacharjasz
17 grudnia 2021, 15:13

Visa proponuje wydawcom kart rozwiązanie Visa Eco Benefits, czyli pakiet rekomendacji rozwiązań w zakresie zrównoważonych finansów spełniający oczekiwania konsumentów.

Zastosowanie smart kontraktów
Adam Wawrzeńczyk
30 listopada 2021, 11:34

W efekcie coraz prężniej rozwijającej się technologii blockchain, pojawia się coraz szerszy wachlarz możliwości jej wykorzystania - chodzi m.in. o smart kontrakty.

Nowe regulacje dotyczące działalności w zakresie kryptowalut
Paweł Filipek
26 listopada 2021, 12:10

31 października 2021 roku weszły w życie nowe przepisy w zakresie funkcjonowania podmiotów z branży kryptowalut. W praktyce dotyczą przede wszystkim kantorów wymiany kryptowalut oraz giełd.

Sklep internetowy - jakich dokumentów potrzebujesz?
Adam Wawrzeńczyk
25 listopada 2021, 10:13

Z tego materiału dowiecie się, jakie dokumenty są konieczne po stronie założyciela sklepu internetowego, aby mógł on funkcjonować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.