Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Rusza pierwsza w Polsce piaskownica blockchain
November 18, 2020, 12:24 PM

Nowa platforma technologiczna uruchomiona została dzięki współpracy KIR, IBM, Chmury Krajowej, PKO BP, KNF oraz fundacji Fintech Poland.

Wisienka na torcie digitalizacji sektora bankowego
November 12, 2020, 12:30 PM

Niedawno obchodziliśmy drugą rocznicę debiutu blockchainu w polskim sektorze bankowym. Implementacji trwałego nośnika dokonał PKO BP.

JPMorgan tworzy sieć płatniczą w oparciu o blockchain
October 28, 2020, 3:36 PM

Sieć Liink ma przeciwdziałać opóźnieniom w płatnościach międzynarodowych i tym samym zredukować zagrożenie ze strony niebankowych konkurentów.

PKO BP wdraża nową wersję trwałego nośnika. To pierwsze takie rozwiązanie w Europie
October 27, 2020, 11:34 AM

Wypracowane rozwiązanie bazuje na połączeniu technologii blockchain oraz macierzy WORM.

Polsko-brytyjski fintech Billon będzie rozwijał cyfrowe euro
October 14, 2020, 10:09 AM

Billon został członkiem organizacji Blockchain for Europe, zrzeszającej najważniejsze europejskie podmioty rozwijające technologię rozproszonego rejestru.