Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Zarządzanie akcjami różnych spółek w jednej aplikacji. Powstaje SIRA
February 26, 2021, 10:17 AM

SIRA zostało zbudowane na wzór open bankingu, dzięki czemu możliwe będzie zarządzanie akcjami różnych spółek w ramach jednej aplikacji.

Politechnika Świętokrzyska i Billon przenoszą dyplomy ukończenia uczelni na blockchain
February 5, 2021, 2:52 PM

Absolwenci uczelni otrzymają odporne na fałszerstwa, cyfrowe kopie dokumentów poświadczających ukończenie studiów, przechowywane w systemie blockchain.

Kolejny projekt KIR i PKO BP oparty na blockchainie. Z udziałem Ministerstwa Finansów
January 28, 2021, 11:32 AM

Kolejnym wdrożeniem z wykorzystaniem rejestrów rozproszonych jest system raportowania transakcji zawartych na oszczędnościowych obligacjach skarbowych.

Nie tylko finanse. Trzy branże, które już dziś zmieniają sposób patrzenia na blockchain
January 18, 2021, 12:26 PM

Już pod koniec 2019 roku na świecie co najmniej 11 jednorożców, czyli firm wycenianych na ponad 1 miliard USD, zajmowało się właśnie jej rozwojem.

Rusza pierwsza w Polsce piaskownica blockchain
November 18, 2020, 12:24 PM

Nowa platforma technologiczna uruchomiona została dzięki współpracy KIR, IBM, Chmury Krajowej, PKO BP, KNF oraz fundacji Fintech Poland.