Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
6 października 2022, 14:58
PKO Bank Polski uruchamia swoją placówkę w metaverse

Użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzać wirtualną PKO Rotundę. Jest w niej udostępniana wystawa polskiej sztuki współczesnej.

28 września 2022, 09:10
Firma hi wprowadza personalizowaną kartę NFT Mastercard

Uprawnieni posiadacze karty mogą umieścić na niej swój awatar NFT. Za pomocą karty można płacić tradycyjnymi walutami oraz kryptowalutami, w tym stablecoinami.

16 września 2022, 13:53
Norweski bank centralny wykorzystuje ethereum do rozwoju CBDC

Norges Bank upublicznił kod źródłowy swojej piaskownicy CBDC. Prototypowa infrastruktura do emisji waluty cyfrowej oparta jest na technologii ethereum.

6 września 2022, 14:15
Polski startup DoxyChain pozyskuje ponad 2 mln EUR

Firma dostarcza infrastrukturę do zarządzania dokumentami opartą na technologii blockchain. Otrzymane środki mają pomóc w rozwoju produktu i ekspansji zagranicznej.

26 sierpnia 2022, 09:46
StarTerra zmienia nazwę na GameSwift i mocno stawia na Web3 gaming 

Platforma modyfikuje także model biznesowy. W partnerstwie z Polygonem przenosi się z blockchainu Terra na własny chain oparty o technologię Polygon Edge.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty