Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Banki poszerzają ofertę o kryptowaluty. Będą wytyczne EBC dotyczące licencjowania
19 sierpnia 2022, 15:34

Europejski Bank Centralny chce by sposób, w jaki banki uzyskują możliwość oferowania kryptowalut został zharmonizowany na poziomie UE.

Zonda udostępnia na swojej platformie tokeny kibicowskie Legii Warszawa i Juventusu Turyn
21 lipca 2022, 14:15

Tokeny kibicowskie dostępne wyłącznie na platformie Zonda można nabywać także za polską walutę. Pary handlowe na ten moment obejmują LEG/PLN, JUV/PLN oraz JUV/EUR. Rozwiązanie zostało opracowane przez Socios.com

Bank of England pracuje nad nowymi regulacjami w branży kryptowalut
11 lipca 2022, 14:16

W kwartalnym raporcie o stabilności finansowej bank centralny podkreślił wyraźną potrzebę „wzmocnienia ram regulacyjnych, aby zaadresować temat rozwoju rynku kryptowalut”.

Gdy inwestujesz w kryptowaluty, zawsze zrób własny research [Wideo]
11 lipca 2022, 13:48

W trakcie Fintech & e-commerce linking days w Łodzi, rozmawialiśmy z prezesem zarządu Fizen, Maciejem Krasowskim - o wyzwaniach, nadziejach i nadchodzących zmianach w sektorze kryptowalut i blockchain.

Rusza Sandbox Blockchain 2.0. Pojawiło się w nim kilka nowości
27 maja 2022, 11:49

W 2022 roku do dyspozycji firm testujących oddano między innymi środowisko oparte na architekturze HLF (Hyperledger Fabric) zaktualizowanej do wersji 2.2.