Partner serwisuVisa dla biznesu

Blockchain


Technologia blockchain jest oparta na kryptografii, która wykorzystuje rejestry rozproszone. Blockchain kojarzony jest głównie z bitcoinem, ale technologia ta ma o wiele szersze zastosowanie. Jak działa blockchain i do czego może być wykorzystywany? Podstawowa przewaga blockchaina to nienaruszalność - nie da się zmienić danych zapisanych w łańcuchu bez poinformowania o tym wszystkich użytkowników sieci. Blockchain może być wykorzystywany w bankowości, smart contracts (inteligentne kontrakty) i transferze pieniędzy.
Coinfirm nawiązał współpracę z Kroll. Odzyskanie skradzionych kryptowalut będzie łatwiejsze
November 3, 2019, 10:43 PM

Polsko-brytyjski startup Coinfirm nawiązał współpracę z Kroll. Celem współpracy jest świadczenie usług związanych z AML i bezpieczeństwem w branży krypto.

To koniec papierowych listów do klientów? Blockchain w BNP Paribas już działa
September 17, 2019, 1:23 PM

Dzięki temu klienci BNP Paribas mają dostęp do elektronicznych wersji dokumentów publicznych, takich jak regulaminy czy tabele opłat i prowizji.

Co to jest blockchain? Zrozum blockchain w mniej niż 2 minuty
January 30, 2018, 11:36 PM

Technologia blockchain (technologia rejestrów rozproszonych) nazywana jest technologią przyszłości. Jednak mało kto ją w Polsce rozumie, co nie jest też specjalnie zadziwiające biorąc pod uwagę liczbę fachowych pozycji dostępnych w j. polskim (nie ma natomiast problemu z dostępem do literatury i opracowań anglojęzycznych). Oczywiście, rozwój w tym zakresie to tylko kwestia czasu. Otwarte pozostaje pytanie, czy przypadkiem ubogość wiedzy nie będzie miała swoich negatywnych konsekwencji rynkowych? Inaczej, czy biznes nie pozostanie w tyle?

Jak zostać ekspertem blockchain?
December 5, 2017, 9:00 AM

Niektórzy nazywają ją “wielkim przełomem”, inni uważają, że ta bańka niedługo pęknie. Niezależnie od opinii, technologia blockchain od kilku kwartałów nieprzerwanie budzi duże zainteresowanie przedsiębiorstw. Na rynku IT pojawia się coraz więcej stanowisk pracy w charakterze programisty blockchain. Produkty oparte o technologię blockchain są nadal nowością. Niemniej jednak już teraz brakuje specjalistów do pracy przy innowacyjnych projektach. Jest to szansa, aby stać się jednym z pierwszych ekspertów w szybko rozwijającej się niszy. Jak nie przegapić tej okazji?