Digital Identity
Cały świat zaczyna bardziej polegać na interakcjach w internecie. Na przedsiębiorstwa wywierana jest coraz większa presja, aby zapewniały zdalny dostęp do swoich usług cyfrowych w bezpieczny sposób, a jednocześnie nie szły na kompromisy, jeśli chodzi o doświadczenie klienta. Z tego względu, dla organizacji jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek, by powiązać prawdziwą tożsamość osoby z jej tożsamością na kontach cyfrowych, a tym samym zapewnić pełną zgodność z obowiązującymi regulacjami i płynne wdrażanie oraz uniemożliwić oszustom prowadzenie działalności przestępczej. Tożsamość cyfrowa przestała być wygodnym dodatkiem, a stała się wymogiem, który zachęca do transformacji w biznesie i zwiększania udziału dostępu cyfrowego.
KIR informuje, że Polacy coraz chętniej korzystają z e-tożsamości
O tożsamości cyfrowej słyszało aż 70% Polaków. Ponad połowa z badanych miała już okazję ją wykorzystać. Jakie zastosowania cyfrowej tożsamości bankowej klienci uznają zatem za wartościowe?
Nowa opcja weryfikacji tożsamości przy zbiórkach. Siepomaga.pl z mojeID dzięki Authologic
Do weryfikacji przez otwartą bankowość i przelewy weryfikacyjne oferowane przez Authologic, dołącza teraz usługa mojeID.
Signius oraz Identt łączą siły i oferują podpis umowy na "selfie"
Rozwiązanie umożliwia automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości oraz biometryczną analizę wizerunku osoby posługującej się dokumentem.
Nowa wersja aplikacji mObywatel już dostępna
Uproszczono nawigację całej aplikacji, ale również dziecięce certyfikaty COVID, oraz przyciski do aktualizacji dokumentów samochodowych w sekcji mPojazd.
Rusza zdalny podpis mSzafir dla klientów Banku Pekao
Wdrożenie mSzafir ma związek ze wzrostem zapotrzebowania klientów Pekao na dostęp do usług cyfrowych. Dostawcą mSzafir jest KIR.