GovTech


Govtech to usługi publiczne i rozwiązania świadczone na rzecz obywateli przed administrację państwową za pośrednictwem kanałów internetowych. Govtech Polska to przede wszystkim usługi, które dostępne są po zarejestrowaniu swojego Profilu Zaufanego. Do govtechu zaliczymy m.in. możliwość załatwiania spraw urzędowych przez Internet, możliwość sprawdzenia danych pojazdu w publicznym rejestrze, jak również rozwiązania redukujące konieczność weryfikacji danych obywatela za pomocą tradycyjnych form dokumentowych.
28 lipca 2022, 11:08
Nowa funkcja kalkulatora wynagrodzeń od Ministerstwa Finansów

Podatnicy mogą obliczyć zarówno jednoczesne świadczenie dwóch umów o pracę, jak i umowy o pracę i umowy zlecenia. Niedługo mają pojawić się kolejne nowości.

27 lipca 2022, 12:33
Dokument Diia.pl pierwszym w pełni cyfrowym pozwoleniem na pobyt w UE

Razem z ważnym dokumentem podróży (np. paszportem), uprawnia do przekraczania polskich granic. Umożliwia także swobodne przemieszczanie się w ramach strefy Schengen.

7 czerwca 2022, 13:51
Nowa wersja aplikacji mObywatel już dostępna

Uproszczono nawigację całej aplikacji, ale również dziecięce certyfikaty COVID, oraz przyciski do aktualizacji dokumentów samochodowych w sekcji mPojazd.

3 czerwca 2022, 13:25
Eksperci Signius i EuroCert chwalą mObywatel za cyfrowe dowody osobiste

Według zapowiedzi, już wkrótce cyfrowy dowód w aplikacji mObywatel stanie się pełnoprawnym dowodem osobistym. Sprawę komentują eksperci z Signius i EuroCert.

17 maja 2022, 15:26
Będzie nowa wersja rządowej aplikacji mObywatel

W nowej wersji mObywatela znajdą się między innymi mobilne płatności, pełnomocnictwa (np. odebrania listu na poczcie), czy prawo jazdy, które pojawi się w aplikacji chwilę po zdanym egzaminie.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty