GovTech


Govtech to usługi publiczne i rozwiązania świadczone na rzecz obywateli przed administrację państwową za pośrednictwem kanałów internetowych. Govtech Polska to przede wszystkim usługi, które dostępne są po zarejestrowaniu swojego Profilu Zaufanego. Do govtechu zaliczymy m.in. możliwość załatwiania spraw urzędowych przez Internet, możliwość sprawdzenia danych pojazdu w publicznym rejestrze, jak również rozwiązania redukujące konieczność weryfikacji danych obywatela za pomocą tradycyjnych form dokumentowych.
5 lipca 2023, 11:38
Czarne chmury nad e-receptami? Będzie dzienny limit

Ministerstwo Zdrowia mierzy się ze swoistą plagą w wystawianiu e-recept. Rekordzista chciał wystawić w dwa dni aż 60 tys. "druków".

22 czerwca 2023, 12:32
Digital Gateways integruje swoje usługi z mObywatel 2.0

Usługa dostępna jest dla wszystkich instytucji, które będą musiały akceptować dowód osobisty z aplikacji na równi z tradycyjnym dokumentem.

21 czerwca 2023, 07:06
Dowód elektroniczny na równi z plastikowym. Prezydent podpisał ustawę o aplikacji mObywatel

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała o podpisaniu ustawy o aplikacji mObywatel. Dzięki temu dowód w telefonie zostanie prawnie zrównany z fizycznym dokumentem.

13 czerwca 2023, 10:40
E-Paragony. Jakie zmiany od września?

We wrześniu aplikacja Ministerstwa Finansów umożliwi generowanie unikalnego identyfikatora, pozwalającego na przypisanie e-paragonu do konkretnej osoby.

12 czerwca 2023, 11:27
Kolejny krok w sprawie e-Doręczeń. Pojawią się pod koniec roku

Minister cyfryzacji wydał komunikat, zgodnie z którym do 10 grudnia podmioty objęte ustawą muszą wdrożyć rozwiązania techniczne i organizacyjne niezbędne do uruchomienia systemu e-Doręczeń.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty