Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Salwador pierwszym państwem, które akceptuje bitcoina jako pełnoprawny środek płatniczy
September 7, 2021, 1:15 PM

Posiadacze BTC będą mogli płacić nim już nie tylko za dobra i usługi, lecz nawet opłacić podatki.

Kryptowaluty potrzebują regulacji
August 26, 2021, 1:12 PM

Giełda kryptowalut Binance otwiera się na współpracę z regulatorami, wprowadzając pakiet zmian zwiększających zgodność działalności z otoczeniem prawnym.

W aplikacji PayPal kupisz i sprzedasz kryptowaluty
August 23, 2021, 3:50 PM

PayPal udostępnia swoje usługi kryptowalutowe dla klientów w Wielkiej Brytanii. Wcześniej takie rozwiązanie pojawiło się w Stanach Zjednoczonych.

Bitcoin ponownie na fali. Wycena przekroczyła 50 tys. USD
August 23, 2021, 10:25 AM

Ostatnio tą granicę bitcoinowi udało się pokonać w maju bieżącego roku. Do kwietniowej hossy wciąż jednak trochę brakuje.

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase rozpoczyna działalność w Japonii
August 20, 2021, 10:25 AM

W związku z planowaną ekspansją Coinbase nawiązał współpracę z MUFG, bankiem obsługującym około 40 mln ludzi w Kraju Kwitnącej Wiśni.