Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Bank of England pracuje nad nowymi regulacjami w branży kryptowalut
11 lipca 2022, 14:16

W kwartalnym raporcie o stabilności finansowej bank centralny podkreślił wyraźną potrzebę „wzmocnienia ram regulacyjnych, aby zaadresować temat rozwoju rynku kryptowalut”.

Gdy inwestujesz w kryptowaluty, zawsze zrób własny research [Wideo]
11 lipca 2022, 13:48

W trakcie Fintech & e-commerce linking days w Łodzi, rozmawialiśmy z prezesem zarządu Fizen, Maciejem Krasowskim - o wyzwaniach, nadziejach i nadchodzących zmianach w sektorze kryptowalut i blockchain.

Revolut stawia na edukację finansową. Uruchamia kursy o kryptowalutach
11 lipca 2022, 06:00

Revolut chce uczyć finansów i nagradzać za zdobytą wiedzę. Fintech uruchamia w polskiej aplikacji kursy edukacyjne - pierwsze z nich dotyczą kryptowalut.

Visa wprowadza karty „Bitcoin Cashback” w Brazylii i Argentynie
20 czerwca 2022, 10:07

Visa wyda karty, które pozwolą użytkownikom na otrzymanie cashbacku w postaci bitcoinów przy każdej dokonanej płatności.

Giełda kryptowalut Zonda wchodzi na włoski rynek
15 czerwca 2022, 15:03

Obecny plan rozwoju Zondy obejmuje zbliżające się wprowadzenie tokena Zonda, nową platformę transakcyjną, zaawansowaną aplikację mobilną, nowe opcje inwestycji w kryptowaluty, w tym staking i yield farming