Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Szef Twittera i raper Jay-Z tworzą fundusz, który ma rozwinąć rynek bitcoina w Indiach i Afryce
February 12, 2021, 4:39 PM

Dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey i amerykański raper Jay-Z utworzą fundusz, który ma rozwinąć rynek kryptowalut w Indiach i Afryce. Na wsparcie organizacji BTrust przeznaczą 500 bitcoinów, czyli ponad 23 mln USD.

Mastercard przyjmie płatności w krypto?
February 11, 2021, 2:47 PM

Jeszcze w tym roku organizacja płatnicza Mastercard ma umożliwić przyjmowanie płatności w kryptowalutach - donosi serwis Coindesk.

Tesla zainwestowała w bitcoina. Kurs kryptowaluty wystrzelił w kosmos
February 8, 2021, 4:38 PM

Tesla zainwestuje 1,5 mld USD w bitcoina oraz prawdopodobnie umożliwi zakup samochodów za kryptowalutę. Na reakcję nie trzeba było długo czekać - kurs bitcoina wystrzelił w kosmos.

Visa ogłasza partnerstwo z First Boulevard w ramach programu crypto API
February 5, 2021, 9:40 AM

Visa ogłosiła partnerstwo, w ramach nowego programu crypto API, z First Boulevard, neobankiem z dedykowaną ofertą dla społeczności afroamerykańskiej.

Ripple odpowiedział SEC: XRP to kryptowaluta!
February 1, 2021, 6:44 PM

Fintech Ripple formalnie odpowiedział Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie oskarżeń o naruszenia przy emisji kryptowanuty XRP.