Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Fintech Nubank wyda własną kryptowalutę
20 października 2022, 17:33

Challenger bank uruchomi token o nazwie Nucoin. Ma on być częścią nowego programu lojalnościowego, który wystartuje w Brazylii.

Mastercard poszerza ofertę dla banków i fintechów o pakiet Crypto Source
18 października 2022, 10:32

Nowe rozwiązanie ma umożliwić instytucjom finansowym oferowanie klientom bezpiecznej obsługi transakcji w kryptowalutach.

Czy wynagrodzenie za pracę może być wypłacane w kryptowalutach?
10 października 2022, 12:08

Pomimo, że na świecie takie rozwiązania zyskują na popularności i są coraz częściej stosowane, to w Polsce temat ten wciąż budzi jednak kontrowersje.

Jak radzić sobie ze zmiennością na rynku?
22 września 2022, 11:51

Myślisz, że inwestowanie w ostatnich miesiącach było stresujące? Cóż, warto sobie uzmysłowić, że rynki kapitałowe były niezwykle zmienne już od niemal trzech lat.

Bitcoin walczy o odwrócenie trendu. Ethereum utraciło wzrostowy impet 
2 września 2022, 14:39

Ostatnie dni były stosunkowo złe dla rynku kryptowalut. Bitcoin po świetnym lipcu powrócił do spadków i sierpień zamknął ze stratą około 14 proc.