Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Brytyjscy regulatorzy zagięli parol na rynek kryptoaktywów
28 marca 2022, 15:56

Organy nadzoru w Wielkiej Brytanii przypominają instytucjom o istniejących obowiązkach związanych z kryptoaktywami, a także sygnalizują potrzebę nowych regulacji.

Prezes EBC podejrzewa, że Rosjanie obchodzą sankcje dzięki kryptowalutom
24 marca 2022, 11:22

Christine Lagarde uważa, że niektórzy Rosjanie próbują ominąć nałożone sankcje poprzez wymianę rubli na kryptowaluty i stablecoiny.

eToro dodaje ApeCoin do swojej oferty
21 marca 2022, 16:23

ApeCoin to pierwszy token wygenerowany oddolnie z ruchu społecznego. Całkowita liczba kryptowalut oferowanych na platformie eToro wynosi teraz 58.

Parlament Europejski odrzuca potencjalny zakaz wydobywania bitcoinów
16 marca 2022, 09:57

Bitcoin nie będzie podlegał minimalnym standardom zrównoważenia środowiskowego UE. Parlamentarna komisja spraw gospodarczych i monetarnych zagłosowała 30 do 23.

Oświadczenie sekretarz skarbu USA podbiło kurs bitcoina
9 marca 2022, 13:06

Janet Yellen wskazała, że zapowiedziane regulacje kryptowalut będą wsparciem dla innowacji. W efekcie wycena bitcoina wzrosła do 42 tys. USD.