Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Coinquista wznowiła działalność. Co było przyczyną problemów? Seria niefortunnych zdarzeń
February 16, 2021, 10:12 AM

Polska giełda kryptowalut Coinquista przez blisko miesiąc zmagała się z problemami technicznymi, ale wczoraj udało się je rozwiązać. Michał Stryjewski, CEO Coinqusity odpowiedział na pytania Fintek.pl.

Szef Twittera i raper Jay-Z tworzą fundusz, który ma rozwinąć rynek bitcoina w Indiach i Afryce
February 12, 2021, 4:39 PM

Dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey i amerykański raper Jay-Z utworzą fundusz, który ma rozwinąć rynek kryptowalut w Indiach i Afryce. Na wsparcie organizacji BTrust przeznaczą 500 bitcoinów, czyli ponad 23 mln USD.

Ripple odpowiedział SEC: XRP to kryptowaluta!
February 1, 2021, 6:44 PM

Fintech Ripple formalnie odpowiedział Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie oskarżeń o naruszenia przy emisji kryptowanuty XRP.

Aż 16 tys. bankomatów w Wielkiej Brytanii umożliwi wypłaty gotówki dla posiadaczy kryptowalut
December 23, 2020, 2:13 PM

BitcoinPoint i operator sieci bankomatów Cashzone nawiązały partnerstwo, które umożliwi sprzedaż bitcoinów w bankomatach i wypłatę gotówki.

Komisja Europejska proponuje nowe przepisy w sprawie kryptoaktywów
September 25, 2020, 1:39 PM

Decydenci mają nadzieję, że nowe przepisy pobudzą innowacje w tym sektorze, a także poprawią poziom bezpieczeństwa.