Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Coinquista podejrzewa kradzież kryptowalut
March 8, 2021, 7:55 PM

Problemy Coinquisty jeszcze trwają. Dzisiaj Puls Biznesu napisał, że część klientów platformy wciąż nie może odzyskać kryptowalut, a sama usterka prawdopodobnie okaże się kradzieżą.

Polsko-szwedzki startup SunRoof jako pierwszy sprzedaje dachy solarne za bitcoiny
March 2, 2021, 12:42 PM

Kryptowaluta ma ułatwić rozliczenia z międzynarodowymi klientami i jednocześnie otworzyć SunRoof na szerszą działalność na globalnych rynkach.

Nvidia w 2020 roku zarobiła ponad 4,3 mld USD
February 25, 2021, 3:03 PM

Nvidia to największy na świecie producent kart graficznych. Spółka w 2020 roku odnotowała duże wzrosty - ponad 16 mld USD przychodów i 4,3 mld USD zysku. Kurs akcji w czasie pandemii wzrósł o 120%.

Bitcoin w odwrocie. Kurs leci, ale będzie rósł – tak chce ulica
February 23, 2021, 5:30 PM

Gdy tydzień temu kurs BTC przekroczył magiczne 50 tys. USD na rynku zapanowała euforia. Minął tydzień i mamy „korektę” – kryptowaluta w ciągu 24h straciła nawet 11% wartości.

Klarna nawiązuje współpracę z brokerem krypto walut Safello
February 18, 2021, 8:36 PM

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych fintechów - szwedzka Klarna, nawiązała partnerstwo z Safello - szwedzkim brokerem kryptowalut.