Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
31 października 2022, 13:48
Revolut pozwala płacić kryptowalutami za codzienne zakupy

Brytyjski fintech udostępnia nową funkcję, która zmienia zwykłą kartę Revolut w kartę do płatności kryptowalutami. Usługa startuje w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

20 października 2022, 17:33
Fintech Nubank wyda własną kryptowalutę

Challenger bank uruchomi token o nazwie Nucoin. Ma on być częścią nowego programu lojalnościowego, który wystartuje w Brazylii.

18 października 2022, 10:32
Mastercard poszerza ofertę dla banków i fintechów o pakiet Crypto Source

Nowe rozwiązanie ma umożliwić instytucjom finansowym oferowanie klientom bezpiecznej obsługi transakcji w kryptowalutach.

10 października 2022, 12:08
Czy wynagrodzenie za pracę może być wypłacane w kryptowalutach?

Pomimo, że na świecie takie rozwiązania zyskują na popularności i są coraz częściej stosowane, to w Polsce temat ten wciąż budzi jednak kontrowersje.

22 września 2022, 11:51
Jak radzić sobie ze zmiennością na rynku?

Myślisz, że inwestowanie w ostatnich miesiącach było stresujące? Cóż, warto sobie uzmysłowić, że rynki kapitałowe były niezwykle zmienne już od niemal trzech lat.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty