Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Visa przeprowadza pierwsze transakcje za pomocą kryptowaluty USD Coin
March 29, 2021, 3:05 PM

Visa została pierwszą dużą siecią płatniczą, która przetwarza transakcje w USD Coin, stablecoinie opierającym swój kurs na dolarze amerykańskim.

Rzecznik Finansowy ostrzega przed "kryptowalutowymi" pożyczkami
March 22, 2021, 10:05 AM

Do biura Rzecznika Finansowego trafiają skargi klientów na podmioty, które wymagają przedpłaty w zamian za promesę udzielenia pożyczki.

Bitpanda pozyskała 170 mln USD i osiągnęła wycenę na poziomie 1,2 mld USD
March 16, 2021, 2:14 PM

Fintech inwestycyjny Bitpanda osiągnął status jednorożca. Zakończona runda serii B przyniosła firmie 170 mln USD od inwestorów. Dzięki temu wycena spółki osiągnęła 1,2 mld USD. To jedna z największych rund inwestycyjnych w Europie.

Trzy technologie, które zmienią biznes i IT w 2021 roku
March 11, 2021, 2:15 PM

Świat przeniósł się do sieci na absolutnie bezprecedensową skalę, co stworzyło nowe oraz spotęgowało istniejące cyfrowe możliwości i ryzyka.

Bitcoin znów powyżej 56 tys. USD
March 11, 2021, 1:44 PM

Kurs bitcoina wciąż rośnie. Obecnie za najpopularniejszą kryptowalutę trzeba zapłacić 56 tys. USD. W sumie rynek BTC wyceniany jest na ponad 1 bln USD. Chociaż kurs utrzymuje się na wysokim poziomie, eksperci wciąż zadają sobie pytanie, kiedy bańka pęknie?