Partner serwisuVisa dla biznesu

Kryptowaluty


Kryptowaluty to tokeny generowane przy użyciu technologi kryptograficznych (blockchain), które wykorzystywane są do płatności, transferowania i wymiany wartości na inne środki płatnicze. Do najpopularniejszych kryptowalut należą Bitcoin, Etherum i Ripple. Kursy kryptowalut można sprawdzić na specjalnych platformach tzw. giełdach kryptowalut. Czy warto inwestować w kryptowaluty? Biorąc pod uwagę wysoki poziom zmienności kursów, inwestycje tego rodzaju są obarczone dużym ryzykiem.
Cinkciarz ostrzega przed fałszywymi pośrednikami w zakupie kryptowalut
August 6, 2021, 2:37 PM

Fałszywi pośrednicy nakłaniają do inwestycji na komunikatorach, forach, grupach dyskusyjnych w social mediach i innych miejscach w Internecie oraz telefonicznie.

Bitcoin utrzymuje się na poziomie 33 tys. USD
July 12, 2021, 4:09 PM

W ostatnim tygodniu bitcoin zrobił się niemrawy i zaoszczędził inwestorom emocji - kurs utrzymuje się w przedziale od 32 tys. USD do 35 tys. USD.

Polacy coraz chętniej kupują bitcoiny przez Revoluta
April 30, 2021, 11:03 AM

Kryptowaluty znalazły się w polu zainteresowania polskich konsumentów, czego dowodem może być zwiększony wolumen transakcji wśród użytkowników aplikacji Revolut.

Wyniki Visa powyżej oczekiwań. Firma będzie wdrażać rozwiązania z obszaru kryptowalut
April 28, 2021, 10:44 AM

Visa zaprezentowała wyniki po pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku. Dochód netto wyniósł 3 mld dolarów, a przychody ogółem osiągnęły poziom 5,73 mld USD.

Bitcoin w odwrocie. Kurs leci, ale będzie rósł – tak chce ulica
February 23, 2021, 5:30 PM

Gdy tydzień temu kurs BTC przekroczył magiczne 50 tys. USD na rynku zapanowała euforia. Minął tydzień i mamy „korektę” – kryptowaluta w ciągu 24h straciła nawet 11% wartości.