Partner serwisuVisa dla biznesu

Open banking


Rozwiązania z zakresu otwartej bankowości pozwalają m.in. na agregacje rachunków (różne konta z różnych banków w jednej aplikacji mobilnej), potwierdzanie dochodów czy też zlecanie przelewów z rachunków posiadanych w innych bankach. Open banking to usługi oparte o API wprowadzane na mocy PSD2.
Otwarta bankowość w e-commerce, nieruchomościach i telekomach. Prawdziwy rozwój dopiero przed nami [WYWIAD]
April 20, 2021, 12:25 PM

Jak wygląda rozwój otwartej bankowości w Polsce? I gdzie poza sektorem finansowym można wykorzystać tego typu rozwiązania? Rozmowa z Patrykiem Pietrzakiem, członkiem zarządu Kontomatik.

Zakupy online łatwiej sfinansujesz kredytem. Otwarta bankowość w BNP Paribas
April 19, 2021, 1:51 PM

BNP Paribas jako pierwszy wykorzysta usługę AIS, aby usprawnić wnioskowanie o kredyt na sfinansowanie zakupów w sklepach internetowych współpracujących z bankiem.

Otwarta bankowość wkracza do kredytów firmowych Nest Banku
April 14, 2021, 12:29 PM

Dzięki otwartej bankowości informacje o dochodach firmy można przekazać logując się na swoje konto w innym banku. Wkrótce klient będzie mógł także podpisać umowę kredytową online. 

Kolejna spółka w rejestrze AISP od KNF. Dostęp do danych bankowych uzyskał inFakt
April 8, 2021, 12:08 PM

inFakt dołączył do takich firm jak Kontomatik, Banqware, Ramp Link, Easy Check, Transactionlink i AIS Gateway.

Kontomatik wdraża otwartą bankowość w Aasa Polska
March 31, 2021, 10:50 AM

Kontomatik – polski fintech wyspecjalizowany w usługach otwartej bankowości powiadomił o kolejnym wdrożeniu. Od 1 marca 2021 roku współpracę z Kontomatik nawiązała firma pożyczkowa – Aasa Polska.