Partner serwisuVisa dla biznesu

Open banking


Rozwiązania z zakresu otwartej bankowości pozwalają m.in. na agregacje rachunków (różne konta z różnych banków w jednej aplikacji mobilnej), potwierdzanie dochodów czy też zlecanie przelewów z rachunków posiadanych w innych bankach. Open banking to usługi oparte o API wprowadzane na mocy PSD2.
Czy Polacy chcą korzystać z otwartej bankowości? Kuszą nas niższe ceny [WYWIAD]
1 września 2021, 09:46

Jak wynika z badania Easy Check i KRD o obowiązywaniu prawa dotyczącego otwartej bankowości opartego na dyrektywie PSD2 słyszała 1/3 Polaków.

Easy Check chce być liderem na rynku otwartej bankowości [WYWIAD]
27 sierpnia 2021, 11:30

Gdzie można wykorzystać otwartą bankowość i jakie korzyści oferuje ona klientom? Rozmowa ze Zbigniewem Hordeckim, CEO Easy Check.

Czym kierują się Polacy przy wyborze usług finansowych? Badanie Easy Check i KRD
16 sierpnia 2021, 14:50

W ramach badania „Otwarta bankowość w Polsce w 2021 roku” sprawdzono, jakie e-usługi finansowe cieszą się największa popularnością wśród polskich konsumentów.

Wynajem elektroniki bez kaucji? Kontomatik pomoże Plenti zredukować koszty
10 sierpnia 2021, 12:09

Plenti już od 3 lat wyznacza nowy trend na rynku  wynajmu elektroniki użytkowej. Kolejnym krokiem w rozwoju jest zmniejszenie kosztów transakcyjnych klienta do minimum - Kontomatik ma w tym pomóc.

Pierwszy w pełni zdalny kredyt dla firm już dostępny w Nest Banku
30 czerwca 2021, 11:59

Kredyt firmowy w Nest Banku można otrzymać całkowicie online. Bank udostępnił wniosek, który umożliwia weryfikację klienta za pomocą otwartej bankowości.