Partner serwisuVisa dla biznesu

Open banking


Rozwiązania z zakresu otwartej bankowości pozwalają m.in. na agregacje rachunków (różne konta z różnych banków w jednej aplikacji mobilnej), potwierdzanie dochodów czy też zlecanie przelewów z rachunków posiadanych w innych bankach. Open banking to usługi oparte o API wprowadzane na mocy PSD2.
W aplikacji IKO można już podejrzeć swoje rachunki z Nest Banku
March 31, 2021, 10:05 AM

Aktualnie w IKO można podpiąć swoje konto Inteligo oraz konta prowadzone przez BNP Paribas, Millennium, Pekao, mBank, Santander, Alior, ING i Nest Bank.

Fintech Savangard dostarczy bankom bezpłatny agregator API
March 30, 2021, 12:07 PM

By umożliwić Polakom powszechne korzystanie z zalet otwartej bankowości, Savangard oferuje bankom darmową licencję Whizzapi.

Otwarta bankowość wymaga dbałości o dane osobowe konsumentów
March 16, 2021, 1:17 PM

Podejście organów regulacyjnych i działania banków niewiele znaczą, jeżeli klienci nie będą zainteresowani oferowanymi im produktami czy usługami.

mPay wchodzi w otwartą bankowość. Fintech z licencją AIS i PIS od KNF
March 12, 2021, 3:21 PM

KNF rozszerzył licencję mPay o możliwość świadczenia usług przekazu pieniężnego, dostępu do informacji o rachunku (AIS) oraz inicjowania płatności (PIS).

Z poziomu aplikacji Santander mobile zainicjujesz przelewy z kont w innych bankach
March 4, 2021, 10:29 AM

Inicjowanie przelewów z rachunków w innych bankach jest teraz dostępne w bankowości internetowej Santander internet i w aplikacji mobilnej.