Partner serwisuVisa dla biznesu

Revolut


Revolut to FinTech oferujący kartę wielowalutową połączoną z aplikacją mobilną. Firma jest nadzorowana przez FCA (brytyjski odpowiednik KNF) oraz posiada licencję bankową na Litwie. Obecnie z jej usług korzysta 4 mln osób, w tym 350 tysięcy w Polsce. Jak działa Revolut? Jak każda karta płatnicza umożliwia zakupy w sklepach stacjonarnych i w Internecie, a także wypłaty gotówki z bankomatów. Są różne plany cennikowe - podstawowy rachunek Revolut jest darmowy.
Revolut ma konkurencje. Fintech N26 debiutuje w Polsce
November 7, 2018, 1:18 PM

Niemiecki challenger bank N26 jest już dostępny w Polsce. Na początek Polacy będą mogli otworzyć darmowe konto w wersji standard oraz rachunek firmowy.

Revolut ma 225 tys. klientów w Polsce. A jak z finansami? Szybki wzrost to inwestycja
October 17, 2018, 10:06 PM

Fintek.pl sprawdza nie tylko polskie fintechy, ale także te zagraniczne. W znacznie wygodniejszym systemie brytyjskim sprawozdania spółek są czytelniejsze. Na pierwszy ogień poszedł Revolut, który - jak już informowaliśmy wcześniej - w 2017 roku miał 15 mln funtów straty. To ponad dwukrotnie więcej niż w roku 2016. Firma rośnie, zdobywa finansowanie i zaufanie inwestorów. Z uwagą przyglądamy się temu przedsięwzięciu.

mBank zrobił sobie "revoluta". Wystarczy parę klików i gotowe
October 17, 2018, 2:38 PM

Każdy klient mBanku, który ma w portfelu zwykłą kartę Visa, będzie mógł bezpłatnie włączyć usługę wielowalutową.

Revolut zbadał koszty życia w europejskich stolicach – gdzie jest najdrożej?
October 16, 2018, 10:25 AM

Twierdzą, że są najszybciej rozwijającym się fintechem w Europie. Revolut sprawdził, ile na codzienne potrzeby wydają za pomocą aplikacji jego użytkownicy w poszczególnych miastach Europy. Życie w Warszawie okazuje się jednym z tańszych.

Revolut rośnie, ale wciąż na stracie
September 24, 2018, 10:45 AM

W 2017 roku Revolut zanotował stratę w wysokości prawie 15 mln funtów. Fintech potroił jednak liczbę klientów i zwiększył swoje przychody aż pięciokrotnie.

Revolut ma już ponad 200 tys. klientów w Polsce
September 20, 2018, 11:35 AM

Revolut obsługuje już ponad 200 tys. klientów w Polsce. Fintech pochwalił się też obsługą rekordowych transakcji, które przekroczyły 100 mln euro.

Globalne konto Paysend konkurentem dla Revoluta
September 12, 2018, 12:23 PM

Na rynku krąży opinia, że może to być pierwsza poważna konkurencja dla Revoluta, który ma już ponad 2 mln klientów.

Revolut prezentuje nową metalową kartę. Co oferuje pakiet Metal?
August 22, 2018, 10:56 AM

Revolut wprowadza nową ofertę dla zamożnych klientów. Metal to pakiet oferujący nową metalową kartę, moneyback w kryptowalutach i szereg innych benefitów. Usługa jest już dostępna dla polskich użytkowników.

Wakacyjny poradnik od Revoluta: jak zaoszczędzić w podróży
August 7, 2018, 10:01 PM

Środek wakacji, niektórzy już po urlopie, niektórzy w rozjazdach, inni przed letnim last minute lub work & travel. Gdy ruszamy na zagraniczny kontrakt lub prace sezonowe typu winobranie, niemal na pewno wrócimy z wyjazdu z zasobniejszym portfelem - pytanie tylko ile uda się zarobić, zaoszczędzić i przywieźć. Gdy podróżujemy dla relaksu lub w poszukiwaniu wakacyjnych przygód po powrocie przeglądamy zdjęcia i debet na koncie kalkulując czy nie dało się pewnych rzeczy zrobić... taniej.

Tylko w czerwcu i w lipcu Revolut otworzył 50 tys. kont
August 7, 2018, 10:00 PM

Revolut, fintech oferujący darmowe konto i kartę pozwalającą płacić za granicą w 150 walutach po kursie międzybankowym, zanotował w pierwszych miesiącach wakacji 35% skok liczby nowych klientów w Polsce. W czerwcu i lipcu b.r. liczba pobrań aplikacji i rejestracji nowych kont w Revolut była o jedną trzecią wyższa niż w kwietniu i maju. Firma liczy, że trend ten utrzyma się do końca sezonu.

Mniej fraudów dzięki wirtualnym kartom. Dobre wyniki Revoluta
July 23, 2018, 2:34 PM

Revolut ogłosił, że od wdrożenia w marcu bieżącego roku jednorazowych kart wirtualnych, odnotował 35% spadek w liczbie kartowych nadużyć. Ponadto, po sześciomiesięcznych testach, uruchomiono właśnie nową technologię monitorującą ryzyko oszustw i wykrywającą próby wyłudzeń finansowych.

Dodaj kartę Revolut do Google Pay
July 18, 2018, 3:01 PM

Revolut rozpoczyna testowe wdrożenie Google Pay. Wybrana grupa klientów może już podpiąć kartę Revoluta do mobilnego portfela Google.

Pranie pieniędzy w aplikacji Revolut. Fintech zgłasza sprawę nadzorcy
July 17, 2018, 2:42 PM

Revolut wykrył w swoich systemach transakcje, który nosiły znamiona prania brudnych pieniędzy. Brytyjski fintech zgłosił sprawę do Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA) i krajowego nadzoru finansowego (FCA).

KNF apeluje o większy nadzór nad Revolutem [AKTUALIZACJA]
July 5, 2018, 11:00 AM

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała dzisiaj komunikat, w którym zwraca się do swojego odpowiednika z Wielkiej Brytanii - Financial Conduct Authority, o zwiększenie nadzoru nad spółką Revolut. To prawdopodobnie pokłosie skarg klientów w związku z ostatnią awarią.

Poważna awaria Revolut. CEO wydaje mocny komunikat
July 2, 2018, 11:46 AM

Klienci nie mogli płacić plastikiem wydawanym przez brytyjski fintech. Środki były pobierane z konta, ale nie trafiały do odbiorcy.

Revolut obsługuje już 1000 firm w Polsce. Uruchamia platformę Connect
June 27, 2018, 9:47 AM

Revolut ogłosił uruchomienie platformy Revolut Connect, najłatwiejszej i najszybszej metody by zintegrować konto Revolut for Business z aplikacjami i narzędziami pomocnymi w codziennym prowadzeniu biznesu. Fintech pozyskuje około 120 nowych klientów biznesowych dziennie.

Revolut już nie taki atrakcyjny? Wszystko przez Euronet
June 20, 2018, 9:52 AM

Wszystko wskazuje na to, że Revolut nie będzie już tak atrakcyjny dla klientów w Polsce. Euronet wprowadził dodatkową opłatę od wypłat z bankomatów przy użyciu kart, które wydane zostały poza Polską. Revolut niestety do nich należy.

Revolut wchodzi do Rosji
June 7, 2018, 3:03 PM

Revolut rozpoczyna swoją cyfrową bankowość na rynku rosyjskim. Fintech ogłosił podpisaie umowy, która daje mu dostęp do infrastruktury płatniczej lokalnego gracza Qiwi Bank.

Z Revolutem zainwestujesz na giełdzie
June 7, 2018, 9:28 AM

Revolut posiada już 2 miliony klientów. Kolejnym krokiem w ekspansji rynku jest uruchomienie globalnej platformy inwestycyjnej do handlowania akcjami. Skusisz się na zainwestowanie w Apple albo Amazon?

Revolut stara się o licencją bankową w USA
June 5, 2018, 1:32 PM

Brytyjski fintech Revolut ubiega się o licencję bankową w Stanach Zjednoczonych. Informacje potwierdził CEO firmy Nikolay Storonsky (zdjęcie poniżej).