Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Unfold.vc z rekordowym zwrotem w Infermedice. Szykuje się kilkumilionowa dywidenda dla akcjonariuszy
21 czerwca 2022, 13:09

Fundusz uzyskał 15-krotny zwrot z inwestycji w spółkę (metoda cash on cash). Do tego Unfold.vc wciąż posiada pakiet akcji Infermediki wyceniany na ponad 20 mln PLN.

Cobin Angels prezentuje raport o polskim rynku aniołów biznesu
14 czerwca 2022, 12:00

Autorzy raportu szacują, że w Polsce jest aktualnie 680 aniołów biznesu, przy czym dla porównania w krajach Europy Zachodniej jest ich przynajmniej po kilka tysięcy.

Uścisk dłoni na odległość. SoftServe pracuje nad doświadczaniem dotyku w świecie wirtualnym
8 czerwca 2022, 15:29

Dzięki nowej technologii użytkownik będzie w stanie, w świecie wirtualnym, poczuć dotyk drugiej osoby np. podczas uściśnięcia dłoni. Na potrzeby prototypu technologii, specjalny pulpit skonstruowała Ultraleap.

Ruszyła emisja akcji twórców futbolowej apki FCapp
8 czerwca 2022, 14:21

Aplikacja będzie monetyzowana na trzy sposoby. Poprzez model freemium, kanał marketingowy dla wszystkich oraz zindywidualizowane raporty przeznaczone dla scoutów.

IRMATIQ - nowy gracz na rynku SaaS [Wywiad]
7 czerwca 2022, 09:46

IRMATIQ to firma, a zarazem nazwa projektu. Na pytania dotyczące narzędzia do zarządzania relacjami inwestorskimi odpowiedział CEO firmy, Jakub Niestrój.