Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
76% ciężarnych szuka porad w internecie. Pomogą im aplikacje ciążowe
June 15, 2021, 2:42 PM

Według badań przeprowadzonych przez Preglife, dla 76% ankietowanych internet jest drugim najważniejszym źródłem wiedzy na temat ciąży

Polski startup SetiOne wchodzi na rynek Bliskiego Wschodu
June 14, 2021, 12:19 PM

Polski startup wchodzi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z funduszem inwestycyjnym Seed Group należącym do szejka Saeeda bin Ahmeda Al Maktoum.

Kino Nowe Horyzonty 150. partnerem PayEye i jedynym kinem z taką płatnością
June 11, 2021, 3:27 PM

PayEye świętuje rok obecności na rynku. Do partnerów spółki od płatności okiem dołącza Kino Nowe Horyzonty.

TransactionLink wybrane najciekawszym startupem na IX Cashless Congress
June 11, 2021, 2:38 PM

Organizatorzy IX Cashless Congress przyznali nagrody „eDukaty 2021”. Jedna ze statuetek trafiła do rąk spółki TransactionLink. 

Startuje kolejna edycja „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”
June 11, 2021, 1:11 PM

Ruszyła rejestracja do tegorocznej 22. edycji „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”, rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych.