Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
ViralTalk pozyskuje ponad 1 mln PLN. Startup pomaga zoptymalizować reklamę na TikToku
8 listopada 2022, 11:50

Finansowanie zapewnił fundusz SpeedUp Bridge Alfa. Pozyskany kapitał spółka planuje przeznaczyć na rozwój autorskiej technologii, która wesprze pracę marketerów.

Allegro pomoże założyć firmę. Rusza program StartUp Asystent
8 listopada 2022, 09:09

W ramach programu przedsiębiorcy otrzymają wsparcie m.in. w sprzedaży na platformie Allegro, założeniu firmowego konta, a także rejestracji VAT i ZUS.

Polski startup Pethomer chce pozyskać 1 mln PLN z crowdfundingu
26 października 2022, 13:31

Pethomer to platforma oferująca usługi opieki nad zwierzętami domowymi. Poprzez emisję akcji, startup chce pozyskać środki m.in. na uruchomienie aplikacji mobilnej.

Innowacje rozwijają się w chmurze
26 października 2022, 09:22

Chmura Krajowa i Google Cloud wspólnie prowadzą program akceleracyjny dla startupów “Let’s get (c)loud”. Na jakie wsparcie mogą liczyć młode innowacyjne firmy?

Łódź stawia na startupy. Silna reprezentacja innowacyjnych firm na Web Summit
25 października 2022, 09:57

W ramach konkursu “Mam Pomysł na Startup” zespoły z innowacyjnym projektem mogły zgarnąć bilety na tegoroczny Web Summit w Lizbonie.