Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Sunmetric rusza po drugi etap finansowania
October 7, 2021, 2:31 PM

Startup jest dostawcą narzędzia wykorzystującego Al w procesie oceny wydajności potencjalnej instalacji fotowoltaicznej. Do tej pory pozyskał 1 mln PLN od Czysta3.vc.

Właściciel aplikacji Less planuje debiut na GPW
October 7, 2021, 10:14 AM

CountMe poinformowała o rozpoczęciu negocjacji w sprawie nabycia znaczącego pakietu akcji Groclin SA. Po zrealizowaniu tej transakcji ma być spółką notowaną na GPW.

Waldemar Sumorek, Hemplo.pl - Chcemy stworzyć największą w Polsce bazę produktów konopnych
October 6, 2021, 2:05 PM

Jakie rozwiązanie oferuje Hemplo.pl? Jak rozwija się branża konopna w Polsce? Jak wyglądają kwestie prawne w przypadku tego biznesu?

Infoshare 2021 startuje już 14 października. Zapowiedziano prelekcje technologicznych gigantów
October 5, 2021, 3:16 PM

Konferencja w formule stacjonarnej odbędzie się 14-15 października w Gdańsku i połączona będzie z transmisją na żywo.

3 startupy z Polski w gronie najlepszych europejskich firm wybranych do akceleratora Google for Startups
October 5, 2021, 12:23 PM

Google zakończył rekrutację do nowego akceleratora dla europejskich startupów w obszarze medycyny i zdrowia. Wybrano piętnaście najbardziej obiecujących firm w tej dziedzinie.