Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Mindgram rusza z ofertą “Mindgram for Startups” dla wypalonych zawodowo
3 czerwca 2022, 15:20

Na start Mindgram oferuje program z 70% zniżką dla każdego startupów, który zgłosi chęć przystąpienia do niego.

Simpl.rent pozyskuje 1,5 mln PLN i planuje ekspansję zagraniczną
3 czerwca 2022, 10:46

Funduszem wiodącym w rundzie jest Black Pearls VC znany m.in. z inwestycji w Autenti, Telemedi czy Nordigen.

Google wybrał pierwszych beneficjentów funduszu Startups Ukraine Support
2 czerwca 2022, 13:19

Każdy z 17 zakwalifikowanych startupów otrzyma od funduszu Google do 100 tys. dolarów, stały mentoring oraz wsparcie produktowe i kredyty na usługi chmurowe.

Fundusz VC Dariusza Żuka przeznaczy 100 mln zł na startupy z CEE
30 maja 2022, 12:34

Fundusz będzie teraz pomagać w pozyskaniu kolejnej rundy finansowania, jednocześnie biorąc w nich udział. AIP Seed 2.0. zyskało także możliwość finansowania dłużnego.

Zowie pozyskuje ponad 62 mln. PLN od Tiger Global na rozwój chatbotów
25 maja 2022, 14:49

Pozyskane środki mają pomóc polskiemu startupowi w dalszym rozwoju produktów i narzędzi dla sektora e-commerce. Fundusze pójdą także na ekspansję w USA.