Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Drony pomogą w ochronie mienia? Startup Reakto testuje nową usługę
20 października 2022, 15:25

Polski startup Reakto przeprowadzi pilotaż systemu szybkiego reagowania przy pomocy dronów. Udział w testach wezmą firmy z branży security.

PFR Ventures inwestuje 240 mln PLN w fundusze Lakestar i Northzone
12 października 2022, 09:25

Fundusze zainwestują niemal dwukrotność tej kwoty (blisko 500 mln zł) w polskie startupy. Lakestar i Northzone do tej pory wsparły rozwój m.in. Revolut czy Spotify.

Żabka poszukuje innowacyjnych startupów. Rusza druga edycja Startup Impact Program
6 października 2022, 10:48

Grupa Żabka i Kozminski Business Hub kierują swój program akceleracyjny do młodych przedsiębiorstw, których celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na otoczenie.

Dlaczego warto inwestować w Łodzi? Korzyści dla inwestorów
5 października 2022, 09:32

Miasto ściśle współpracuje z biznesem, w tym z inwestorami zagranicznymi. Łódź ma także jeden z największych programów akceleracyjnych dla startupów.

Visa wesprze firmy prowadzone przez kobiety. Rusza program grantowy She's Next
5 października 2022, 09:12

Program umożliwia polskim przedsiębiorczyniom i uchodźczyniom, które przebywają legalnie w Polsce, ubieganie się o jeden z pięciu grantów w wysokości 20 tys. zł.