Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Prosta Spółka Akcyjna już w lipcu. Innowacja czy dublowanie prawa?
June 10, 2021, 2:13 PM

Prosta Spółka Akcyjna to nowe rozwiązanie od Ministerstwa Rozwoju, które promuje nową formę spółki kapitałowej.

Co przekonało Preglife do ekspansji na polski rynek?
May 27, 2021, 3:34 PM

Aplikacja Preglife początkowo funkcjonowała tylko w Szwecji, jednak twórcy postanowili udostępnić ją również na zagranicznym rynku.

Współpraca Pacific i Aion Bank. Oferta fintechu będzie oparta o rachunki nowego banku
May 27, 2021, 1:20 PM

Aion Bank stał się dostawcą produktów bankowych dla przyszłych klientów aplikacji Pacific. Środki użytkowników przechowywane będą na kontach Aion Banku.

QNA Technology uzyskał 9,3 mln zł na rozwój kwantowych wyświetlaczy
May 26, 2021, 3:28 PM

Realizowany przez wrocławską spółkę QNA Technology projekt PureBlue.dots otrzymał dofinansowanie w wysokości 6,2 mln zł od NCBiR.

Gizmi - pierwsza w Polsce platforma chat commerce
May 26, 2021, 3:27 PM

Gizmi.io to pierwsza w Polsce platforma chat-commerce, która zmienia popularne komunikatory internetowe w sklepy i umożliwia sprzedaż bezpośrednio z aplikacji.