Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
23 lutego 2023, 12:37
Grupa Żabka szuka startupów do współpracy

Dla najlepszych startupów, które grupa zaprasza do współpracy, przewidziane są testy konsumenckie, komercyjny pilotaż, a nawet wsparcie finansowe na dalszy rozwój.

15 lutego 2023, 12:57
Nowa rekrutacja do programu dla ukraińskich startupów już otwarta

Polish-Ukrainian Startup Bridge przeznaczony jest dla 15 zespołów, z których każdy otrzyma wsparcie w postaci Pakietu Rozwojowego o wartości 10 tys. PLN.

10 lutego 2023, 07:00
Polski startup Plenti pozyskuje ponad 23 mln PLN

Dzięki pozyskanym środkom Plenti przede wszystkim rozwinie PlentiPartners – nową ofertę dla przedsiębiorców, dzięki której mogą zarabiać na wynajmie sprzętu.

1 lutego 2023, 10:55
Polska sztuczna inteligencja pomoże samotnej młodzieży

W ramach projektu MindGenic AI powstaje chatbot, który ma wspierać młodych ludzi w rozwiązywaniu problemów wynikających z samotności, niskiego poczucia akceptacji i nudy.

30 stycznia 2023, 10:22
W 2022 roku fundusze VC zainwestowały w Polsce ponad 3,6 mld PLN

Tym samym, wartość rynku w porównaniu do 2021 roku pozostała bez zmian, co na tle globalnych trendów spadkowych jest pozytywnym sygnałem.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty