Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Konkurs dla startupów - druga edycja Polish-Ukrainian Startup Bridge
August 30, 2021, 2:04 PM

Polish-Ukrainian Startup Bridge rozpoczął nabór do projektu, w którym wsparcie otrzymają najbardziej innowacyjne startupy z Ukrainy.

Bank Pekao zaprasza fintechy do współpracy
August 16, 2021, 11:25 AM

Bank Pekao wspólnie z Huge Tech uruchomił nabór dla start-upów i spółek technologicznych do akceleratora IDEA Global. Firmy otrzymają dofinansowane z programu ScaleUp Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nexera otrzymała 1 mld PLN finansowania na rozwój sieci światłowodowych
August 9, 2021, 1:06 PM

Firma Nexera, pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny, podpisała z konsorcjum banków umowę kredytową na łączną kwotę ponad 1 mld PLN.

Polska firma kosmiczna SatRevolution przejmuje easyCALL.pl
August 6, 2021, 2:09 PM

Działająca w sektorze kosmicznym firma SatRevolution łączy się z notowaną na rynku NewConnect spółką easyCALL.pl SA (ECL). Umowę w sprawie odwróconego przejęcia podpisano w piątek, 6 sierpnia.

Wyceny polskich start-upów to często bujda
August 6, 2021, 12:47 PM

Jak wycenia się w Polsce start-upy na wczesnym etapie? W praktyce wiele VC nie robi przed wejściem żadnych wycen, mając sztywno ustalony zakres %.