Technologie
W ramach przeprowadzonej w maju bieżącego roku emisji akcji serii F Signius pozyskał blisko 432 tys. PLN.
To jedna z największych kar nałożonych na firmę technologiczną od czasu rozpoczęcia obowiązywania RODO w 2018 roku.
Według francuskich władz Durov jest współwinny wielu przestępstw, ze względu na brak moderacji treści Telegrama i niechęć do współpracy z organami ścigania.
Usługa była dostępna dla użytkowników aplikacji Pyszne.pl od piątku 23 sierpnia i przez cały weekend 24 i 25 sierpnia.
Według WSJ pożyczka na zakup platformy X stała się najgorszą tego typu transakcją dla banków od czasu kryzysu finansowego z lat 2008-2009.
Wielu użytkowników skarży się na to, że jeśli nie uda im się pobrać przesłanych plików przed upływem wyznaczonego terminu, linki wygasają.
Ten rok zapowiada się boleśnie dla osób pracujących w branży technologicznej. Ostatnio zwolnienia zapowiedziały m.in. Intel, czy Mastercard.
Szwedzka firma korzysta z nowych wytycznych antymonopolowych wdrożonych przez UE specjalnie dla aplikacji streamingowych z muzyką.
Nowy model ma być jednak dużo bardziej zaawansowany. Może generować treści oraz rozumieć polecenia głosowe, tekstowe i graficzne.
Chodzi o rozwój chatbota Grok. Sprawa nie została jednak rozstrzygnięta i ma być ponownie rozpatrywana przez sądy we wrześniu.
Przedstawiamy listę sześciu publikacji, które wzbogacą Twoją wiedzę w tematyce szeroko pojętej technologii, cyfryzacji i innowacji.
Ofcom wystosował publiczne pismo, w którym wyraził zaniepokojenie wykorzystywaniem mediów społecznościowych do podżegania do przemocy.
Tylko w 2021 roku Google wydało 26 mld dolarów, aby stać się domyślną wyszukiwarką na platformach Apple i Android.
Firma z Cupertino zaprezentowała niedawno wyniki, według których sprzedaż iPhone'ów spadła drugi kwartał z rzędu.
OpenAI pracuje nad rozwiązaniem, które może zdemaskować na przykład studentów, którzy wykorzystali ChatGPT do napisania pracy zaliczeniowej.
W ubiegłym roku Zuckerberg zasugerował, że Threads ma "duże szanse" na stanie się platformą z ponad miliardem użytkowników.
To pokłosie fatalnych wyników finansowych za II kwartał i nieciekawych prognoz na kolejne miesiące.
Już w lutym 2025 roku mocy nabiorą przepisy zakazujące stosowania w całej Unii szczególnie niebezpiecznych systemów AI.
Hiszpański organ ochrony konkurencji, CNMC, uznał, że Booking.com nadużywało dominującej pozycji na rynku w ciągu ostatnich pięciu lat.
Ma on spełniać rolę prywatnego analityka. Bot został zaprojektowany, aby pomóc w pisaniu, generowaniu pomysłów i podsumowywaniu dokumentów.
Na początek maszyny mają pojawić się na dworcach, w szpitalach, czy na lotniskach. Wcześniej takie urządzenia stanęły w Czechach.
Na razie SearchGPT uruchamiany jest dla małej grupy użytkowników i wydawców. OpenAI miało pracować nad projektem od kilku miesięcy.
Mapy są dostępne w języku angielskim i są kompatybilne z przeglądarkami Safari, Chrome, czy Edge.
Na początku mają one pracować w fabryce Tesli, a następnie trafić do zewnętrznych firm.
Miała to być największa akwizycja w historii Google. Wiz chce jednak pozostać niezależne i planuje IPO na amerykańskiej giełdzie.
Spółka zamierza osiągnąć rentowność już w przyszłym roku. Aplikacja mierzy się jednak z dużą aktywnością oszustów kryptowalutowych.
Dzięki Autenti eDelivery będzie można za darmo przetestować usługę odbierania i nadawania przesyłek poleconych.
Część najbogatszych amerykańskich inwestorów technologicznych opowiedziało się za Trumpem. Większość liderów BigTechów na razie milczy.
W piątek doszło do potężnej awarii systemów Microsoft, a jej reperkusje odczuły banki, telekomy, szpitale i lotniska na całym świecie.
Rozumowanie ma być kluczem do osiągnięcia przez sztuczną inteligencję poziomu ludzkiego lub nadludzkiego.
Zmiany mają utrudnić zbieranie żappsów, a dodatkowo zablokować możliwość ich przelewania pomiędzy kontami użytkowników.
Użytkownik będzie mógł zeskanować niemal dowolny dokument. Niektóre z nich będą wymagały uwierzytelnienia biometrycznego.
Wiz oferuje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w chmurze, pozyskując dane od dostawców, a następnie skanując je pod kątem czynników ryzyka.
Odkrycia w kodzie aplikacji Elona Muska wskazują, że przycisk "nie lubię" może przyjąć formę ikony złamanego serca.
Przepisy będą stosowane fazami. Najbliższa to 2 lutego 2025 r. i regulacje o praktykach zakazanych.
Różni się on jednak nieco od innych konceptów znanych z rodzimego rynku, czyli chociażby Żabki Nano.
Program skierowany jest do firm tworzących rozwiązania, które można zastosować zarówno do celów cywilnych, jak i wojskowych.
Interaktywne ankiety, Q&A oraz profile artystów z możliwością sprzedaży biletów na koncerty - to niedawne nowości. Teraz Spotify idzie o krok dalej.
W ramach partnerstwa Żabka Polska zapewni 2,5 tysiącom swoich pracowników asystenta – Copilota dla Microsoft 365.
Finansowanie i partnerstwo z VTEX ma przyspieszyć ekspansję Synerise. Akcjonariuszami spółki zostaną także Marcin Żukowski i Simon Hay.
VeloBank przygotowuje się do uruchomienia nowego rozwiązania o nazwie VeloFotka. Może ono zostać wdrożone już w najbliższych tygodniach.
Funkcja ta automatycznie wykonuje zrzuty ekranu co kilka sekund. Okazuje się jednak, że funkcja przechowuje pozyskane dane w postaci zwykłego tekstu.
Kiedy aplikacja Threads pojawiła się w App Store Elon Musk wyzywał Marka Zuckerberga na pojedynek, do którego szczęśliwie nigdy nie doszło.
Badanie EY – Cyfrowa Transformacja 2024 – wskazuje, że technologiczna zmiana na stałe wpisała się w biznesowy krajobraz firm w Polsce.
Verizon, NatWest i Global Anti-Scam Alliance podejmują współpracę z Mastercard w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Do programu PlentiPartners przystąpiło dotychczas ponad 120 przedsiębiorców, którzy wpłacili łącznie ponad 10 mln złotych.
Użytkownicy w Warszawie mogą już zamówić Teslę Y z nowym brandingiem, a do 2030 roku 80% floty mają stanowić już tylko samochody elektryczne.
Spośród polskich firm najwyżej uplasował się dostawca usług płatności odroczonych PayPo.
E-pieczęć ma umożliwiać jednoczesne stemplowanie wielu dokumentów i potwierdzać autentyczność ich pochodzenia.
To wnioski z analiz Bain & Company. Wielkość wydatków na inwestycje w technologie nie jest tak istotna jak ich strategiczna alokacja.