Partner serwisuVisa dla biznesu

Technologie


Technologie to metody tworzenia lub dostarczania danych dóbr i usług. Nowoczesne technologie informacyjne i telekomunikacyjne przyczyniły się do rozwoju internetu, a wraz z pojawieniem się usług online także sektora sektora Fintech. Do technologii przyszłości zaliczamy m.in. sztuczną inteligencję, samochody autonomiczne czy technologie kosmiczne wykorzystywane w transporcie.
W Żabce Nano hotdogi zaserwuje nam... robot
14 czerwca 2022, 10:32

Robot waży 1500 kg, ma ponad 2,5 m wysokości i ponad 2 m szerokości. Robbie, ma futurystyczny wygląd i serwuje klientom hotdogi w Żabce Nano przy ul. Dobrej 54 w Warszawie.

Sztuczna inteligencja od Google zyskała świadomość? Tak twierdzi były pracownik firmy
13 czerwca 2022, 13:29

„Gdybym nie wiedział dokładnie, że jest to program komputerowy, który niedawno zbudowaliśmy, pomyślałbym, że to siedmioletni dzieciak, który akurat zna fizykę" zdradził 41 letni inżynier w rozmowie z Washington Post.

Uścisk dłoni na odległość. SoftServe pracuje nad doświadczaniem dotyku w świecie wirtualnym
8 czerwca 2022, 15:29

Dzięki nowej technologii użytkownik będzie w stanie, w świecie wirtualnym, poczuć dotyk drugiej osoby np. podczas uściśnięcia dłoni. Na potrzeby prototypu technologii, specjalny pulpit skonstruowała Ultraleap.

Jak usługi bankowe wkraczają do branży automotive? [Podcast]
2 czerwca 2022, 06:00

Samochody staną się kolejnym punktem kontaktu klienta z instytucjami finansowymi - to pewne. Pytanie na dziś? Jak będziemy użytkować auta: na własność, a może na wynajem?

Infoshare 2022 czeka na startupy i oferuje 30 tys. euro w gotówce
17 maja 2022, 14:23

Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy.