Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Subskrypcje: jak nimi zarządzać? Najlepsze narzędzia dla fintechów [SFINTECHOWANI]
January 6, 2021, 7:00 AM

Z Igorem Zacharjaszem, dyrektorem w studiu innowacji Visa rozmawialiśmy o technologiach, które ułatwiają życie konsumentom i fintechom.

2020 był całkiem niezły dla inwestorów Visa i Mastercard
January 5, 2021, 12:14 PM

Na początku stycznia 2021 roku zarówno kurs akcji Visa i Mastercard był wyższy niż rok temu, ale rekordy wzrostów pobił PayPal i Adyen.

Brytyjski fintech Wirex dołączył do Visa
December 23, 2020, 1:37 PM

Wirex dołączył do Visa w Europie. To duże osiągnięcie brytyjskiego fintechu specjalizującego się kartę płatniczą do portfela krypto walut.

Visa szykuje rozwiązanie dla płatności CBDC nawet, gdy będziesz offline
December 18, 2020, 6:57 PM

Visa opracowuje standardy dla rozwiązania, które sprawi, że wymiana CBDC będzie możliwa także, gdy będziemy offline.

Pozostało 15 dni na wdrożenie wymogów SCA w sklepach internetowych
December 16, 2020, 3:27 PM

Jeżeli do końca roku przedsiębiorcy nie zadbają o to, by system płatności w ich e-sklepach był dostosowany do SCA, to klienci mogą mieć problemy z dokonywaniem zakupów.