Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Visa ogłosiła przejęcie fintechu YellowPepper
October 30, 2020, 1:23 PM

Visa ogłosiła przejęcie fintechu YellowPepper, który prężnie rozwija usługi fintech w Ameryce Łacińskiej od 2004 roku.

Podniesienie limitu transakcji bez PIN Visa to 500 mln dodatkowych transakcji zbliżeniowych
October 29, 2020, 10:36 AM

Każda z nich, zanim podniesiono limit dla płatności zbliżeniowych w ponad 29 krajach w Europie, wymagałaby wprowadzenia na terminalu kodu PIN.

Visa Tap to Phone, czyli jak w kilka minut zmienić smartfona w terminal płatniczy
October 23, 2020, 3:35 PM

Visa poczyniła duży krok w kierunku transformacji smartfonów w terminal płatniczy. Rozwiązanie Visa Tap to Phone ma być dostępne na 15 rynkach.

Przelewy transgraniczne w czasie rzeczywistym. TransferGo nawiązuje współpracę z Visa
October 21, 2020, 3:45 PM

Usługa jest obecnie dostępna na 32 rynkach, w tym w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Rumunii, Ukrainie i Turcji. W przyszłości może zostać rozszerzona na 178 krajów.

Płatności cykliczne, czyli zarządzanie subskrypcjami. Jak to zrobić?
October 19, 2020, 11:38 AM

Zarządzanie płatnościami cyklicznymi to jedna z tych funkcji, które w znaczny sposób realnie podnoszą funkcjonalność aplikacji mobilnej banku i fintechu.