Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Mastercard i Visa pokazali wyniki. Kursy giełdowe w górę
January 29, 2021, 10:48 AM

Visa i Mastercard zaprezentowały wyniki finansowe. Pomimo pandemii, okazały się one całkiem niezłe. Kursy akcji obu spółek poszły w górę.

TransferWise przetestuje rozwiązanie Visa Cloud Connect
January 28, 2021, 2:33 PM

To nowa usługa dla fintechów, dzięki której mogą one szybko i bezpiecznie połączyć się z siecią VisaNet za pomocą chmury.

Wypłaty na żądanie i elastyczne płatności dla pracowników dorywczych dzięki Visa Direct
January 22, 2021, 1:30 PM

Visa Direct to globalna usługa umożliwiająca przesyłanie środków w czasie rzeczywistym.

Szwedzka aplikacja do zarządzania subskrypcjami zebrała 15,5 mln EUR
January 14, 2021, 4:52 PM

Minna umożliwia zarządzanie subskrypcjami za pośrednictwem aplikacji bankowej. Platforma podpowiada także o terminie zakończenia darmowego okresu próbnego.

Visa jednak nie przejmie Plaid, bo postępowanie antymonopolowe zajęłoby zbyt dużo czasu
January 13, 2021, 1:23 PM

Pamiętacie informacje o tym, że Visa przejmuje fintech Plaid za 5,3 mld USD? Visa nie przejmie Plaid ponieważ postępowanie antymonopolowe w USA zajęłoby zbyt wiele czasu. Firmy dalej będą współpracować.