Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Visa może przejąć Plaid. Tak orzekł brytyjski nadzór nad konkurencją
August 24, 2020, 12:09 PM

W styczniu Visa ogłosiła, że przejmuje amerykański fintech Plaid za 5,3 mld USD. Dzisiaj CMA, czyli brytyjski organ nadzoru nad konkurencją „dał zielone światło” dla tej transakcji. A co mu w ogóle do tego?

Ponad milion terminali płatniczych w Polsce. Wzrasta udział kart Visa w transakcjach zbliżeniowych
July 29, 2020, 2:19 PM

Udział transakcji zbliżeniowych kartami Visa wydanymi w Polsce wzrósł o ponad 10% rok do roku. To dane na kwiecień 2020.

Apple Pay dla kart Visa już niebawem w Pekao. Na razie bank udostępnia Garmin Pay i Fitbit Pay
July 17, 2020, 10:13 AM

Klienci Pekao mogą już podpinać karty Visa do Garmin Pay i Fitbit Pay. Bank zapowiada również udostępnienie Apple Pay dla posiadaczy plastików z logiem Visa.

Visa testuje raty jako metodę płatności
July 14, 2020, 10:35 PM

Visa rozpoczęła testy nowej usługi ratalnej. Rozbicie płatności na raty ma być możliwe bezpośrednio przy dokonywaniu transakcji kartą.

Ruszają pracę nad "Click to Pay". Wspólna inicjatywa Visa, Mastercard, American Express i Discover
July 8, 2020, 12:39 PM

Rozpoczęły się przygotowania do wdrożenia na skalę globalną „Click to Pay”, czyli rozwiązania do dokonywania płatności za zakupy w internecie za pomocą kilku kliknięć.