Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
17 grudnia 2021, 15:13
Twoi klienci poszukują ekologicznych rozwiązań bankowych? Postaw na pakiet Visa Eco Benefits!

Visa proponuje wydawcom kart rozwiązanie Visa Eco Benefits, czyli pakiet rekomendacji rozwiązań w zakresie zrównoważonych finansów spełniający oczekiwania konsumentów.

10 grudnia 2021, 06:00
Visa uruchamia usługę Crypto Advisory Practice

Jak wynika z nowego globalnego badania Visa, niemal 40% posiadaczy kryptowalut zadeklarowało, że mogą zmienić swój główny bank na ten, który zaoferuje im produkty kryptowalutowe.

30 listopada 2021, 14:55
Jakich aplikacji bankowych chcą konsumenci?

Klienci oczekują m.in. by aplikacja generowała kluczowe informacje o stanie finansów i nadchodzących płatnościach. Tak wynika z analizy zaprezentowanej na blogu Visa.

25 listopada 2021, 12:03
Promocja od Pekao. Załóż Konto Przekorzystne z kartą Visa i zyskaj e-kody o wartości 250 PLN

Udział w promocji mogą wziąć osoby, które założą konto online wraz z wielowalutową kartą Visa do 31 grudnia 2021 r.

19 listopada 2021, 11:37
Visa udostępni kalkulator śladu węglowego. Rusza pakiet Visa Eco Benefits

Zaprojektowano go z myślą o wydawcach kart, którzy chcą zachęcać do działań wspierających zrównoważoną konsumpcję. Na początek z rozwiązania skorzystają klienci Visa w Europie.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty