Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
2 sierpnia 2022, 17:27
Visa Mobile debiutuje w kolejnym banku. Nowa metoda płatności w ING

Aby zapłacić Visa Mobile wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu i zatwierdzić w aplikacji Moje ING.

5 lipca 2022, 11:30
Visa chce umożliwić interoperacyjność walut cyfrowych dzięki uniwersalnemu "adapterowi"

Sieci walut cyfrowych nie są na ten moment interoperacyjne. Visa zaproponowała więc koncept rozwiązania: uniwersalny "adapter" do blockchainów.

30 czerwca 2022, 15:19
Płatności Visa Mobile dostępne w bankach spółdzielczych BPS

Polska jest pierwszym rynkiem, na którym zadebiutowało to rozwiazanie. Początkowo Visa Mobile była dostępna tylko dla klientów Nest Banku.

20 czerwca 2022, 10:07
Visa wprowadza karty „Bitcoin Cashback” w Brazylii i Argentynie

Visa wyda karty, które pozwolą użytkownikom na otrzymanie cashbacku w postaci bitcoinów przy każdej dokonanej płatności.

14 czerwca 2022, 11:00
Ponad połowa Polaków chce płacić kartami, smartfonami i smartwatchami podczas podróży zagranicznych

Wraz z wygasaniem pandemii Polacy są chętni, aby za granicą spędzić urlop lub wyjechać do innego kraju na tzw. „city break”.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
O nowych technologiach i młodym pokoleniu, które wchodzi na rynek finansowy [Podcast]
AI & Machine Learning transformują branżę finansową. Czy polskie firmy są gotowe?
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Podcasty