Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
17 stycznia 2022, 16:49
Amazon rezygnuje z blokady kart kredytowych Visa w Wielkiej Brytanii

Amazon od 19 stycznia zamierzał nie akceptować płatności kartami kredytowymi Visa. Punktem spornym jest wzrost kosztów przetwarzania transakcji.

11 stycznia 2022, 10:42
Zonda i Fin.do skorzystają z Visa Direct

Dzięki Visa Direct użytkownicy Zondy oraz Fin.do zyskają szybszy dostęp do swoich środków. Za wdrożenie rozwiązania odpowiada polski fintech Fenige.

23 grudnia 2021, 11:56
Sprzedaż detaliczna na miarę 2022 roku – płatności cyfrowe to podstawa!

Warto podążać za trendami konsumenckimi w obszarze cyfrowych technologii płatniczych, ponieważ przekłada się to na większy obrót.

21 grudnia 2021, 12:29
Visa sfinalizowała przejęcie fintechu Currencycloud

Pierwsze informacje o transakcji pojawiły się w lipcu bieżącego roku, chociaż obie firmy współpracują już od ponad dwóch lat. 

17 grudnia 2021, 15:13
Twoi klienci poszukują ekologicznych rozwiązań bankowych? Postaw na pakiet Visa Eco Benefits!

Visa proponuje wydawcom kart rozwiązanie Visa Eco Benefits, czyli pakiet rekomendacji rozwiązań w zakresie zrównoważonych finansów spełniający oczekiwania konsumentów.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty