Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
1 marca 2022, 11:11
Mastercard i Visa wdrażają sankcje wymierzone w Rosję

Obie organizacje odcinają od swoich systemów płatności część rosyjskich instytucji finansowych.

17 lutego 2022, 13:16
Nie będzie blokady kart Visa na Amazonie. Jest porozumienie

Spór na linii Amazon i Visa zaostrzył się w listopadzie zeszłego roku. Gigant e-commerce zagroził blokadą kredytówek Visa w Wielkiej Brytanii.

14 lutego 2022, 10:38
Wizja przyszłości walut cyfrowych banków centralnych (CBDC)

CBDC mają ułatwić obieg pieniądza, a co za tym idzie – zwiększyć wydajność, bezpieczeństwo oraz gwarancję przekazu środków odpowiednim odbiorcom.

3 lutego 2022, 16:20
Visa chce ustandaryzować płatności za ładowanie aut elektrycznych

Visa ogłosiła, że dołączy do CharIN. Jest to inicjatywa poświęcona promowaniu globalnych standardów w obszarze ładowania elektryków.

20 stycznia 2022, 14:48
Visa uruchamia platformę Visa Acceptance Cloud

Dzięki niej rolę terminala płatniczego będą mogły spełniać urządzenia z dostępem do oprogramowania w chmurze, na przykład inteligentne lustra.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty