Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Ekologiczne karty płatnicze już w Santander Bank Polska
2 lipca 2021, 11:17

Od 1 lipca Santander Bank Polska wydaje ekokarty Visa, które w 85% składają się z plastiku odzyskanego w procesie recyklingu.

Visa przejmie fintech Tink za 1,8 mld euro
24 czerwca 2021, 11:13

Ten ruch następuje po nieudanej próbie przejęcia amerykańskiego rywala Tink - fintechu Plaid.

Visa stawia na biometrię. Inwestuje w LoginID
4 czerwca 2021, 14:03

Inwestycja Visa i kontynuacja partnerstwa z LoginID dostarczy rozwiązania, które poprawią wygodę i bezpieczeństwo płatności.

Bank Millennium i Visa: 30-lecie pierwszej karty płatniczej w Polsce
1 czerwca 2021, 14:21

30 lat temu Bank Millennium (wówczas Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG) wydał pierwszą w Polsce kartę płatniczą, którą była karta Visa.

ITCard będzie wydawał karty dla fintechów. Spółka rozszerza współpracę z Visa
1 czerwca 2021, 14:16

Firma ITCard rozszerza współpracę z Visa jako partner programu „Fintech in a box”. W ten sposób spółka będzie wydawała karty dla podmiotów z branży FinTech.