Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Nie mogło być inaczej. Program Polska Bezgotówkowa będzie kontynuowany
September 30, 2020, 7:44 PM

Nie mogło być inaczej. Program Polska Bezgotówkowa będzie kontynuowany. To unikatowy na skalę światową program, który przyczynił się do upowszechnienia obrotu bezgotówkowego w Polsce.

Dodaj kartę do innej aplikacji bezpośrednio z apki bankowej? UOB pokazał, że to możliwe
September 29, 2020, 4:00 PM

Singapurski bank UOB wdrożył rozwiązanie, które umożliwia dodanie karty do innej aplikacji bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej banku.

Visa nawiązała współpracę z GOG.COM
September 22, 2020, 3:15 PM

Gracze są coraz bardziej dopieszczani przez fintechy, banki i ogólnie sektor finansowy. Dzięki współpracy Visa i GOG.COM klienci platformy mogą otrzymać za darmo grę Children of Morta.

eService i MyPinpad opracują nowego SoftPOSa na Androida
September 17, 2020, 10:40 AM

eService i MyPinpad opracują SoftPOSa na Androida wykorzystującego technologię Visa. Ma on umożliwiać bezpieczne przyjmowanie płatności za pomocą różnych modeli smartfonów.

Apple Pay dla kart Visa już dostępne w Banku Pekao
September 15, 2020, 9:52 AM

Klienci Banku Pekao posiadający urządzenia firmy Apple oraz karty Visa Debit Gold oraz Visa Business mogą już dodawać karty do Apple Pay.

Visa i PayPal rozszerzają partnerstwo. Przelewy będą znacznie szybsze
September 14, 2020, 12:11 PM

Visa i PayPal rozszerzają współpracę na mocy, której przelewy na rachunki konsumentów i małych firm będą znacznie szybsze. To następstwo uruchomienia usługi Instant Transfer w Ameryce Północnej, Azji i Europie.

Visa łączy siły z Vipps - liderem fintech w Norwegii
September 4, 2020, 1:06 PM

Nawiązanie współpracy z Vipps to dowód na to, że Visa chce oferować doświadczenia płatnicze wykraczające poza tradycyjne użycie kart.

Visa mocno wchodzi w AI. Uczenie w czasie rzeczywistym Smarter STIP
August 27, 2020, 1:08 PM

Smarter Stand-in Processing wykorzystuje sztuczną inteligencję do zmniejszenia liczby odrzuconych transakcji, gdy systemy instytucji finansowych autoryzujące płatności doznają zakłóceń lub ulegają awarii.

Visa zainwestuje w MagicCube
August 25, 2020, 1:28 PM

Visa mocniej zaangażuje się w rozwój MagicCube - fintechu, który tworzy oprogramowanie płatnicze umożliwiające np. dokonywanie płatności w ramach IoT.

Visa może przejąć Plaid. Tak orzekł brytyjski nadzór nad konkurencją
August 24, 2020, 12:09 PM

W styczniu Visa ogłosiła, że przejmuje amerykański fintech Plaid za 5,3 mld USD. Dzisiaj CMA, czyli brytyjski organ nadzoru nad konkurencją „dał zielone światło” dla tej transakcji. A co mu w ogóle do tego?

Ponad milion terminali płatniczych w Polsce. Wzrasta udział kart Visa w transakcjach zbliżeniowych
July 29, 2020, 2:19 PM

Udział transakcji zbliżeniowych kartami Visa wydanymi w Polsce wzrósł o ponad 10% rok do roku. To dane na kwiecień 2020.

Apple Pay dla kart Visa już niebawem w Pekao. Na razie bank udostępnia Garmin Pay i Fitbit Pay
July 17, 2020, 10:13 AM

Klienci Pekao mogą już podpinać karty Visa do Garmin Pay i Fitbit Pay. Bank zapowiada również udostępnienie Apple Pay dla posiadaczy plastików z logiem Visa.

Visa testuje raty jako metodę płatności
July 14, 2020, 10:35 PM

Visa rozpoczęła testy nowej usługi ratalnej. Rozbicie płatności na raty ma być możliwe bezpośrednio przy dokonywaniu transakcji kartą.

Ruszają pracę nad "Click to Pay". Wspólna inicjatywa Visa, Mastercard, American Express i Discover
July 8, 2020, 12:39 PM

Rozpoczęły się przygotowania do wdrożenia na skalę globalną „Click to Pay”, czyli rozwiązania do dokonywania płatności za zakupy w internecie za pomocą kilku kliknięć.

Tokenizacja od Visa rośnie jak na drożdżach
June 30, 2020, 5:30 PM

To kamień milowy w rozwoju autorskiego programu, który przyczynia się do przyspieszenia innowacji w sektorze e-commerce i podnosi bezpieczeństwo transakcji.

Współpraca Visa z fintechami nadaje rytm rozwojowi świata płatności
June 30, 2020, 4:53 PM

Wsparcie rozwoju sektora fintechów stanowi, według Visa, istotny element budowania gospodarki cyfrowej opartej na łatwo dostępnych, innowacyjnych rozwiązaniach.

Ponad 1 miliard tokenów od Visa
June 23, 2020, 4:43 PM

Dzisiaj Visa ogłosiła, że wydała już ponad 1 mld tokenów w ramach Visa Token Service.

Visa oferuje pomoc milionom małych firm
June 22, 2020, 4:40 PM

Visa rozpoczyna ogólnoświatową inicjatywę, w ramach której pomoże 50 milionom małym firm zaadaptować się i wznowić działalność w nowej rzeczywistości.

Budowanie fundamentów pod przyszły wzrost
June 22, 2020, 1:03 PM

Lendtech to jeden z tych sektorów, który musi liczyć się z konsekwencjami osłabienia koniunktury gospodarczej, zmniejszonego popytu i rosnącej niepewności co do przyszłości wśród indywidualnych kredytobiorców.

Rosną notowania Visa i Mastercard
June 5, 2020, 1:56 PM

Od czasu największego dołka z 23 marca notowania Mastercard wzrosły o prawie 50%, a Visa o 42%.