Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Visa chce ustandaryzować płatności za ładowanie aut elektrycznych
3 lutego 2022, 16:20

Visa ogłosiła, że dołączy do CharIN. Jest to inicjatywa poświęcona promowaniu globalnych standardów w obszarze ładowania elektryków.

Visa uruchamia platformę Visa Acceptance Cloud
20 stycznia 2022, 14:48

Dzięki niej rolę terminala płatniczego będą mogły spełniać urządzenia z dostępem do oprogramowania w chmurze, na przykład inteligentne lustra.

Amazon rezygnuje z blokady kart kredytowych Visa w Wielkiej Brytanii
17 stycznia 2022, 16:49

Amazon od 19 stycznia zamierzał nie akceptować płatności kartami kredytowymi Visa. Punktem spornym jest wzrost kosztów przetwarzania transakcji.

Zonda i Fin.do skorzystają z Visa Direct
11 stycznia 2022, 10:42

Dzięki Visa Direct użytkownicy Zondy oraz Fin.do zyskają szybszy dostęp do swoich środków. Za wdrożenie rozwiązania odpowiada polski fintech Fenige.

Sprzedaż detaliczna na miarę 2022 roku – płatności cyfrowe to podstawa!
23 grudnia 2021, 11:56

Warto podążać za trendami konsumenckimi w obszarze cyfrowych technologii płatniczych, ponieważ przekłada się to na większy obrót.