Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
2 listopada 2022, 14:47
Visa coraz bardziej interesuje się metaverse i NFT

Visa złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym wnioski o rejestrację znaków towarowych związanych z metaverse, NFT i portfelami kryptowalutowymi.

5 października 2022, 09:12
Visa wesprze firmy prowadzone przez kobiety. Rusza program grantowy She's Next

Program umożliwia polskim przedsiębiorczyniom i uchodźczyniom, które przebywają legalnie w Polsce, ubieganie się o jeden z pięciu grantów w wysokości 20 tys. zł.

29 września 2022, 12:33
Visa chce uczyć o finansach przez zabawę. Startuje nowa wersja gry Financial Soccer

Visa uruchomiła darmową grę wideo, która łączy zabawę z edukacją w dziedzinie finansów. Jest ona dostępna zarówno na przeglądarki, jak i urządzenia mobilne.

5 września 2022, 12:50
Nowa promocja od Grupy BPS. Nawet 2 zł zwrotu za każdą płatność kartą Visa

Klienci Banku BPS oraz banków spółdzielczych zrzeszenia BPS mogą wziąć dział w promocji typu cash back. Maksymalna kwota zwrotu to łącznie 100 zł.

26 sierpnia 2022, 12:46
Visa wydała już ponad 4 mld tokenów. Jest ich więcej niż kart organizacji w obiegu

W ciągu zaledwie roku liczba tokenów wydanych w ramach Visa Token Service podwoiła się. To efekt zwiększonej popularności zakupów online.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty