Partner serwisuVisa dla biznesu

Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
Visa inwestuje w start-up Behalf
August 7, 2018, 11:04 AM

Behalf oferuje małym przedsiębiorstwom rozwiązania zwiększające kapitał obrotowy i elastyczne finansowanie na firmowe wydatki.

Miasta bez gotówki. Ruszają prace Inkubatora Visa
July 11, 2018, 11:19 AM

Miasta bezgotówkowe to nowy obszar prac Inkubatora Innowacji Visa – przedsięwzięcia, którego uczestnicy pracują nad rozwiązaniami, które zmienią świat.

Duża awaria Visy. Problemy z płatnościami
June 2, 2018, 2:19 PM

W piątek 1 czerwca wystąpiła awaria systemu Visa, przez co użytkownicy w całej Europie mieli problemy z płatnościami. Sytuacja została już prawie opanowana.

Visa Checkout dostępna dla wszystkich płatników w Tpay.com
May 25, 2018, 2:34 PM

Tpay wdrożył kolejną metodę płatności dla wszystkich merchantów - tym razem chodzi o rozwiązanie Visa Checkout. Tym samym każdy przedsiębiorca udostępniający płatności kartą, daje klientom możliwość wyboru nowej metody płatności w panelu transakcyjnym Tpay.com.

Mistrzostwa Świata bez gotówki i ze Zlatanem Ibrahimoviciem - nowa kampania Visa
May 11, 2018, 10:40 AM

Zlatan Ibrahimovic wraca na Mistrzostwa Świata. Tym razem nie w roli piłkarza, ale jako twarz globalnej kampanii marketingowej przygotowanej przez Visa - oficjalnego partnera FIFA w zakresie usług płatniczych. Co to oznacza dla kibiców?

Rosną wydatki Polaków dokonywane kartami Visa za granicą
April 23, 2018, 3:42 PM

Podczas tegorocznych ferii zimowych (13 stycznia – 25 lutego), wartość transakcji z udziałem polskich kart Visa, dokonanych w pięciu najpopularniejszych pod względem wyjazdów na narty krajach, była o 17% wyższa niż w ubiegłym roku. Z kolei o 77% rok do roku wzrosła łączna wartość wydatków w krajach uchodzących za jedne z najpopularniejszych „ciepłych” kierunków – w Egipcie oraz na Malcie.

Oficjalnie. Garmin Pay dla posiadaczy kart Visa
April 16, 2018, 1:43 PM

Posiadacze kart Visa, wydanych przez Bank Zachodni WBK, mogą już płacić zbliżeniowo za pomocą zegarków marki Garmin z funkcją Garmin Pay. Od połowy marca to rozwiązanie było dostępne dla właścicieli kart Mastercard.

Visa kształtuje przyszłość płatności w transporcie
April 5, 2018, 11:42 AM

Visa intensywnie wspiera rozwój innowacyjnych metod płatności w transporcie publicznym na świecie. Uruchomione w ciągu ostatnich miesięcy programy, takie jak Visa Global Transit Solutions, Transportation Center of Excellence oraz Visa Ready for Transit, mają na celu upowszechnienie szybkich, wygodnych i bezpiecznych płatności bezgotówkowych w transporcie zbiorowym. Visa wspiera także inicjatywy w Polsce, w tym również wdrożenie nowoczesnego systemu płatności zbliżeniowych w komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

Garmin Pay także dla posiadaczy kart Visa
April 3, 2018, 12:10 PM

Bank Zachodni WBK potwierdza, że trwają testy wdrożenia płatności Garmin Pay dla posiadaczy kart Visa. Przypomnijmy, że od połowy marca z rozwiązania korzystają klienci z kartami od Mastercard.

Visa nawiązuje współpracę z Mennicą Polską
March 12, 2018, 1:27 PM

Visa poinformowała o przystąpieniu kolejnych 14 firm technologicznych z 10 krajów do programu Visa Ready for Transit. Partnerami programu są dostawcy rozwiązań technologicznych, które przyspieszają i ułatwiają korzystanie z transportu publicznego, w szczególności komunikacji miejskiej, dzięki płatnościom zbliżeniowym. Tym samym Visa Ready for Transit przyczynia się do upowszechnienia takich płatności w transporcie publicznym na całym świecie. Program wystartował w listopadzie 2017 r., a pierwszymi partnerami były firmy Vix i Worldline.

Płatności Visa poprzez Google Pay dostępne dla klientów ING Banku Śląskiego
March 7, 2018, 2:02 PM

– Klienci ING Banku Śląskiego, posiadający karty debetowe Visa, mogą już szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić telefonem za pomocą aplikacji Google Pay. Umożliwia ona zarówno płatności zbliżeniowe w punktach handlowo-usługowych, jak i płatności wewnątrz wybranych aplikacji. ING Bank Śląski jest piątym bankiem w Polsce, który oferuje to rozwiązanie użytkownikom wydawanych przez siebie kart Visa. Banki udostępniające płatności Visa poprzez Google Pay stosują system tokenizacji Visa, dzięki któremu możliwe jest dokonywanie wygodnych i bezpiecznych płatności bez względu na wykorzystywane urządzenie oraz kanał płatności.

Tokeny od VISA: CyberSource Token Management Service
March 6, 2018, 1:31 PM

Visa udostępnia swoim klientom instytucjonalnym z całego świata usługę CyberSource Token Management Service. Usługa umożliwia całościowe spojrzenie na płatności konsumentów realizowane różnymi kanałami i metodami.

Visa i grecki bank NBG testują biżuterię z funkcją płatniczą
March 1, 2018, 12:54 PM

Visa i grecki bank NBG (ang. National Bank of Greece) ogłosiły nowy projekt, realizowany wspólnie z firmami Folli Follie oraz Links of London, dotyczący wprowadzenia na rynek biżuterii z funkcją płatniczą. Prototypowe produkty można było obejrzeć na stoisku Visa podczas tegorocznego Mobile World Congress w Barcelonie.

Allianz i Visa wdrażają aplikację do płatności mobilnych
February 28, 2018, 1:11 PM

Visa wraz z Allianz Partners udostępniają konsumentom nowe, innowacyjne rozwiązanie płatnicze: Allianz Prime. Aplikacja mobilna jest pierwszą tego typu w branży ubezpieczeniowej – łączy funkcje płatności mobilnych i programu lojalnościowego, umożliwiając konsumentom dokonywanie szybkich, bezpiecznych i łatwych płatności mobilnych w terminalach POS i sklepach internetowych.

Samoloty, pociągi i samochody – Visa uruchamia program zwiększający komfort podróżowania
February 22, 2018, 1:39 PM

Visa wprowadza program „Transportation Center of Excellence”, mający ułatwić płatności na każdym etapie podróży – od parkowania i tankowania paliwa po latanie samolotem i przejazdy koleją.

Kamil Stoch w kampanii reklamowej Visa na Zimowe Igrzyska Olimpijskie
February 19, 2018, 12:53 PM

Z okazji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Pjongczangu Visa przygotowała kampanię reklamową z udziałem zawodników Team Visa, w tym Kamila Stocha. Ideą kampanii jest nieustanne przesuwanie granic przez sportowców dążących do realizacji swoich celów oraz spełniania sportowych marzeń.

54% zwrotu za zakupy? Nowa promocja dla klientów Nest Bank i Visa
February 8, 2018, 10:48 AM

Nawet 54% zwrotu za zakupy kartą Visa do Nest Konta. Nest Bank i Visa wprowadzają kolejne promocje dla Klientów w ramach Programu Visa Oferty.

Przywileje i zniżki dla posiadaczy kart Visa
January 18, 2018, 12:22 PM

Visa, we współpracy z firmą DragonPass, uruchomiła nowy program pod nazwą „Airport Companion”, dzięki któremu europejscy użytkownicy kart Visa zyskają dostęp do całego szeregu wyjątkowych korzyści na lotniskach. Usługi w ramach programu świadczone będą za pośrednictwem instytucji finansowych wydających karty Visa w Europie.

Visa zablokowała karty bitcoinowe
January 8, 2018, 11:34 AM

Na tysiące użytkowników Bitcoina czekała ostatnio niemiła niespodzianka. Visa zablokowała przedpłacone karty kilku fintechów, które umożliwiały płatności kryptowalutami. Zdaniem Visy wydawca kart łamał prawo.

Koniec z gotówką i papierowymi biletami. Visa wdraża nowy projekt
November 14, 2017, 9:41 AM

Visa ogłosiła wczoraj inaugurację nowego programu Visa Global Transit Solutions (Globalne rozwiązania Visa dla transportu publicznego), którego celem jest popularyzacja korzystania z płatności zbliżeniowych w bramkach biletowych w metrze oraz kasownikach w autobusach i tramwajach, co przynosi oszczędność czasu i większy komfort dla pasażerów na całym świecie.

tpayvisa pay