Sektor Fintech
W majowym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele takich firm jak Allegro, PKO BP, Twisto, czy PayTel. NA miejscu obecni byli także reprezentanci startupów zza granicy.
Kolekcjonerska seria kart chromatycznych, została pokryta folią dichroiczną. Klienci planów Standard, Plus i Premium, mogą otrzymać ją za darmo, o ile zdecydują się uprzednio na upgrade do wyższego planu.
Cinkciarz.pl stawia na cross-selling oraz UX wprowadzając wypłatę pożyczki na kartę wielowalutową. Jeżeli klient zdecyduje się na drugą opcję, może z tej okazji zamówić także wirtualną wersję karty fintechu.
Z badania serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów wynika, że tylko niewiele ponad 30% osób, wie kto odpowiada za skutki wycieku danych.
W tym roku uczestnicy walczyć będą o jedną z ośmiu nagród o łącznej wartości ponad 400 tys. zł. W tym dwie nagrody główne o wartości 150 tys. zł i sześć dodatkowych.
Największa w CEE konferencja poświęcona biznesowi, nowym technologiom i startupom odbędzie się po raz 16-ty w Gdańsku, w dniach 6-7 października bieżącego roku.
Całość startuje o 9.30 rano. Aby wziąć bezpłatny udział w konferencji ON-LINE, wystarczy zarejestrować się na stronie, jednakże ilość miejsc jest ograniczona.
Zakres zrealizowanych prac obejmował zaprojektowanie interfejsu aplikacji oraz zestawu rozwiązań wspierających korzystanie z produktu.
Rozwiązanie umożliwia automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości oraz biometryczną analizę wizerunku osoby posługującej się dokumentem.
Maciej Raczyński, partner w kancelarii Raczyński Skalski & Partners podsumował aktualny stan prawny z punktu widzenia branży FinTech oraz sektora e-commerce.
W ciągu ostatniego półrocza serwis zanotował 67% wzrost rejestracji niż w analogicznym okresie 2021 roku.
Fundusz uzyskał 15-krotny zwrot z inwestycji w spółkę (metoda cash on cash). Do tego Unfold.vc wciąż posiada pakiet akcji Infermediki wyceniany na ponad 20 mln PLN.
Rozwiązania działają dla wszystkich transakcji kartą w obcej walucie, w tym także płatności internetowych oraz wypłaty gotówki z bankomatów.
Omnikanałowość, cyberbezpieczeństwo i kompleksowa automatyzacja, to dziś już must-have. Razem z firmą Ailleron wyjaśniamy, jak dobrać właściwy software house.
Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie, przybliżając podejście przyjęte przez Dorsum - jednego z wiodących dostawców oprogramowania i rozwiązań dla firm inwestycyjnych w Europie.
Dokładne wyniki badania User.com i SerwisSMS zostały zawarte w raporcie "Ratowanie formularzy w branży lendtech".
Xiaomi Pay to kolejny, po Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i FitBit Pay, system płatności mobilnych, z którego mogą korzystać klienci Banku BPS.
6,5% w skali roku na 6 miesięcy to oprocentowanie Lokaty Lojalnej na nowe środki, bez konieczności posiadania konta w Inbanku. Dostępna jest również oferta na 3 miesiące, przynosząca zysk na poziomie 6% na rok.
Gospodarstwa domowe obawiają się, że wojna w Ukrainie pogorszy ich sytuację finansową. Ponad 64% respondentów zauważa gorszą jakość swojego życia w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku.
Użytkownik EVO Collect może stworzyć indywidualny „rachunek” do rozliczanie należności oraz jako automatycznie generowane żądanie płatności za produkt, usługę, czy opłatę za określony okres.
Platforma LoopingOne oferuje ujednoliconą weryfikację tożsamości (KYC) organizuje podzielone płatności i wypłaty w pełni zgodne z PSD2/EMI.
IRMATIQ to firma, a zarazem nazwa projektu. Na pytania dotyczące narzędzia do zarządzania relacjami inwestorskimi odpowiedział CEO firmy, Jakub Niestrój.
ePłatności mają teraz nowego CFO, którym został Rafał Merk, a Żaklina Pawlak-Iwińska, Wiceprezes ds. HR, weszła w skład ścisłego kierownictwa spółki.
Pierwsze zatrudnione osoby rozpoczną pracę w TWB w lipcu. Placówka mieści się w ponad 3 000 m2, a biura będą mieścić się przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 85.
Samochody staną się kolejnym punktem kontaktu klienta z instytucjami finansowymi - to pewne. Pytanie na dziś? Jak będziemy użytkować auta: na własność, a może na wynajem?
Narzędzie wspiera realizację procesu weryfikacji wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych.
Kongres Sektora Fintech to doroczne spotkanie ekspertów jednej z najbardziej rozwijających się obecnie branż.
Kolejny rok - kolejny raport. Tym razem obyło się bez większych rewelacji: wyniki pokazały, że gotówka traci na znaczeniu, a Polska znajduje się na czele tego peletonu.
Fundusz będzie teraz pomagać w pozyskaniu kolejnej rundy finansowania, jednocześnie biorąc w nich udział. AIP Seed 2.0. zyskało także możliwość finansowania dłużnego.
W 2022 roku do dyspozycji firm testujących oddano między innymi środowisko oparte na architekturze HLF (Hyperledger Fabric) zaktualizowanej do wersji 2.2.
Korzystniejsze warunki będą dostępne dla obecnych i nowych klientów planów Light 3%, Smart 3,5% oraz All-Inclusive 4% w skali roku, bez limitów kwotowych.
Wspólnie z UKNF, UW oraz Fundacją FinTech Poland zapraszamy na kolejną konferencję naukową łączącą merytorycznie obszary prawa, nadzoru, nauki i biznesu.
Spend Management pozwala na ścisłą kontrolę wydatków realizowanych z poszczególnych kart, a także bezpłatne generowanie nielimitowanej liczby kart firmowych.
Aplikacja pozwala na rezerwację tereminu we wszystkich lokalizacjach Inchcape, czyli Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu.
Fundacja FinTech Poland zaprasza członków i partnerów swojego ekosystemu do uczestnictwa w projekcie.
Tomasz Wejcman, były country manager w Verifone, objął stanowisko prezesa w iPOS - spółce tworzącej "kasoterminale" i kasy wirtualne na terminalach.
Mimo rosnącej popularności tej formy finansowania zakupów, wciąż około 70% ofert leasingowych zostaje – po stronie klienta końcowego – porzucanych i zapomnianych.
Gośćmi naszego podcastu byli członkowie zarządu polskiej firmy Digital New Agency. Obaj Panowie opowiedzieli m.in. o szwedzkim modelu organizacji miejsca pracy.
Zapraszamy na rozmowę z Krzysztofem Goworkiem, która odbyła się przy okazji konferencji "e-Leasing Day 4.0".
Międzynarodowe jury oceni m.in. potencjał biznesowy projektów, zespół oraz innowacyjność prezentowanych rozwiązań. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze startupy.
Celem PUSB jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych, a następnie akceleracja w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z Polski.
Wśród topowych gości pojawiło się wielu znanych w tym m.in. Yuval Noah Harari, Anita Włodarczyk, Mateusz Morawiecki, Robert Kubica czy Maja Włoszczowska.
Instapay to rozwiązanie, które automatyzuje proces realizacji płatności od kontrahentów, co ma przekładać się na zwiększenie przychodów.
Kluczową bolączką przedsiębiorstw była przede wszystkim mniejsza liczba klientów (48%). Kolejne 12 miesięcy przyniosły jednak w tym obszarze znaczące zmiany.
ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android.
Jednocześnie spółka informuje, że jej nowym prezesem został Marcin Chruściel. To doświadczony manager wcześniej związany m.in. z Orange Finanse.
Zapraszamy na drugą część ostatniego podcastu My Business Angel Way. Gościem odcinka był Piotr Romanowski, inwestor i laureat nagrody Business Angel of The Year 2021.
Dokument ma umożliwić transfer wiedzy eksperckiej pomiędzy organizacjami i pomóc w budowaniu rozpoznawalności PAIH w sektorze FinTech.
Zapewne zabrzmi to jak banał, ale zespół zewnętrzny, który ma wnieść dużą wartość w pracę nad innowacją w firmie, musi rozumieć na czym dokładnie ta innowacja polega.
Polskie firmy z branży fintech będą mogły skorzystać z polskiego stoiska organizowanego po raz drugi przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.