Sektor Fintech
Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe to spotkanie przedstawicieli samorządów, biznesu, polityki i nauki. Tegoroczne EFS obędzie się 17-18 października w Poznaniu.
Organizatorami wydarzenia są UKNF - Departament Innowacji Finansowych FinTech, Fundacja FinTech Poland oraz Centrum Regulacji Usług i Technologii Finansowych WPiA UW.
Miasto ściśle współpracuje z biznesem, w tym z inwestorami zagranicznymi. Łódź ma także jeden z największych programów akceleracyjnych dla startupów.
Jego głównym zadaniem ma być komercjalizacja technologii PayEye na rynkach zagranicznych.
Łączna pula nagród dla najlepszych zespołów wynosi 120 tys. złotych. Współorganizatorami wydarzenia są UKNF, FINTECH KNF oraz CSIRT KNF.
Za pośrednictwem platformy Ebury firmy prowadzące sprzedaż w serwisie Amazon mogą otrzymywać płatności w różnych walutach.
Wzrośnie m.in. opłata miesięczna dla użytkowników Platinium. Za to nowy plan Free nie podlega opłatom abonamentowym, ale jest prowizja od poszczególnych usług.
Amerykański jednorożec Deel rozpoczął działalność na polskim rynku. Oferuje rozwiązania dla biznesu z zakresu m.in. zarządzania kadrami oraz wynagrodzeniami.
W obu krajach do 2025 roku Revolut zamierza zatrudnić 250 nowych pracowników. Fintech stara się także o uzyskanie licencji bankowej w Meksyku.
Po włączeniu kart przedpłaconych Neosurf, klienci fintechu mają już do wyboru 32 metody zasilenia konta.
Przez cały rok w 38 losowaniach uczestnicy loterii zdobyli 190 nagród pieniężnych. Wielki finał odbył się 15 września 2022 roku.
Impact to jeden z największych kongresów gospodarczo-technologicznych w Europie. Przyszłoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 10-11 maja 2023 r. w Poznaniu.
Uczelnia nowe rozwiązanie wykorzysta do usprawniania procesów związanych m.in. z wydawaniem zaświadczeń i legitymacji studenckich online.
Paulina Skrzypińska, CIO w BNP Paribas Bank Polska wyjaśnia, jakie szanse przed polskim rynkiem innowacji finansowych otwiera powstanie Ekosystemu FinTech Poland.
Czy obecnie można mówić o kryzysie na rynku FinTech w zakresie inwestycji? Jak polski sektor wygląda na tle innych państw z regionu? M.in. na te pytania odpowiedział Aman Ghei, partner w Finch Capital.
Największy na świecie detalista wchodzi w finanse. W ramach beta testów część pracowników i klientów sieci otrzyma dostęp do nowych usług.
Zastąpi on dotychczasowego prezesa – Andrzeja Ponińskiego, stojącego na czele organizacji przez prawie 10 lat.
15-16 września 2022 r. UEW organizuje jedną z największych konferencji naukowych w Polsce z obszaru finansów. Wydarzenie zostało wpisane w obchody 75-lecia uczelni.
Przedstawiciele Miasta Łodzi wybiorą się do Lizbony, aby wziąć udział w jednej z największych konferencji technologicznych na świecie – Web Summit 2022.
Spółka zamierza m.in. zadebiutować na kolejnych rynkach w Europie oraz rozwijać nowe usługi. Celem jest także zwiększenie liczby klientów i wolumenu dokumentów podpisywanych online.
Jak wynika z badania Deloitte, tylko 45 proc. członków zarządów i 41 proc. dyrektorów uważa, że kadra kierownicza wystarczająco angażuje się w kwestie technologiczne.
Podczas FinTech Poland Meetup zapytaliśmy Tomasza Platę, współzałożyciela Autenti, o jego przemyślenia na temat nowo powstałego Ekosystemu Fintech Poland.
Klienci indywidualni mogą na niej kupić lub sprzedać samochód w drodze aukcji online. Każde auto przed wystawieniem na sprzedaż poddawane jest oględzinom niezależnego rzeczoznawcy.
Zdaniem Rady Sprawozdawczości Finansowej (FRC), firma BDO przeprowadzając audyt Revoluta zastosowała nieodpowiednie podejście do rozpoznawania przychodów.
Organizatorem wydarzenia jest SME Banking Club. Konferencja odbędzie się 25 listopada 2022 roku w Pradze - w komnatach historycznego Žofín Palace.
Projekt Ekosystemu FinTech Poland to nie tylko spotkania i networking, ale także m.in. dialog z regulatorami o czym szerzej opowiada Dariusz Mazurkiewicz, CEO BLIKA.
Nawet najnowocześniejsze technologie nie ochronią klienta, jeśli on sam nie zadba o bezpieczeństwo danych. W zeszłym roku z kont Polaków wyprowadzono 60 mln zł.
Santander Bank Polska i Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozdają granty dla przedsiębiorczyń oraz pań planujących założenie firmy.
W ramach budowania ekosystemu przyszedł czas na pierwszy meet’up, czyli spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele fintechów i innych przedstawicieli rynku.
Brytyjski fintech wprowadził na rynek aplikację płatniczą SumUp Pay. To cyfrowy portfel połączony z wirtualną kartą Mastercard oraz programem lojalnościowym.
Spółka przejmie od Fandla obsługę około 800 klientów, a także zespół pracowników, który będzie funkcjonował jako warszawski oddział PragmaGO.
Platforma otwartego car sharingu HoppyGo rozpoczęła współprace z firmą specjalizującą się w ubezpieczaniu pojazdów, które są użytkowane w ramach wynajmu.
Apple Music od teraz dostępne jest w aplikacji Badoo. Użytkownicy zyskali nową funkcję "Wyślij piosenkę", która pozwala dzielić się ulubionymi kawałkami.
Ma ona na celu stworzenie społeczności obejmującej fintechy, dojrzałe instytucje finansowe, firmy technologiczne, kancelarie prawne oraz fundusze VC.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 września we Wrocławiu. W programie między innymi dyskusja o synergii nauki z biznesem.
Jak wynika z badania KIR i ZBP, w ciągu ostatnich czterech lat odsetek osób zainteresowanych e-podpisem zwiększył się o 38 proc.
Wartość transakcji nie została ujawniona. Słowacka spółka Viamo to dostawca usług płatności P2P oraz płatności na rzecz przedsiębiorstw.
Nowy fundusz ma wesprzeć łącznie 20-30 spółek z Europy Środkowo-Wschodniej, przy pojedynczej inwestycji od 2 do 20 mln złotych.
Gatsby to bezprowizyjna aplikacja do handlu opcjami i akcjami skupiona na młodszej grupie demograficznej.
25 sierpnia odbędzie się ostatni webinar z cyklu Growth Summer Days dla osób odpowiadających za online marketing i UX produktów cyfrowych.
Wraz z ogłoszeniem oferty terminali Adyen zaprezentował wyniki za I półrocze 2022 r. Spółka przetworzyła wolumen transakcji na poziomie 345,8 mld EUR odnotowując wzrost o 60% r/r.
W odświeżonej ofercie dla młodych pojawia się m.in. nowa funkcja "Revolut me!". Dzięki niej użytkownicy mogą otrzymywać i wykonywać darmowe, błyskawiczne przelewy.
Za zakupy przy pomocą twarzy mogą już płacić klienci sklepów sieci Bravo. W ciągu miesiąca skorzystali z tej opcji przy aż 3 tys. transakcji.
2,5 miliona złotych to kwota, jaką FIZEN uzyskał w trakcie rundy seed. Taka inwestycja to furtka do rozszerzenia działalności o integrację open bankingu w kolejnych krajach.
Pomelo chce zrewolucjonizować międzynarodowe przekazy pieniężne oferując usługę "Send now, Pay later". Jest ona oparta na wykorzystaniu kart kredytowych.
Najnowsza, polska piąta edycja cyklicznego badania EY – Future Consumer Index – pokazuje, że nastroje polskich konsumentów ulegają pewnej stabilizacji, jednak na dość niskim poziomie.
Rośnie liczba użytkowników implantów płatniczych od polsko-brytyjskiej firmy. Koszt takiego urządzenia to 199 euro, czyli około 950 złotych.
Inicjatywa ma na celu sformowanie zorganizowanej społeczności uczestników rynku cyfrowych finansów obejmującą m.in. fintechy, dojrzałe instytucje finansowe, firmy technologiczne, doradcze, kancelarie prawne i fundusze VC.
KIR podaje, że liczba zrealizowanych przelewów natychmiastowych, w stosunku do lipca 2021 r. wzrosła o 82 proc., a wartość o 48 proc.
Dzięki współpracy Conotoxia Inc. i Trustly można szybko i bezpieczne przesyłać pieniądze z USA do Europy bezpośrednio z konta bankowego.