Partner serwisuVisa dla biznesu

Mastercard


MasterCard - amerykańska międzynarodowa korporacja usług finansowych z siedzibą w Nowym Jorku. Jedna z dwóch głównych korporacji międzynarodowych  obsługujących karty płatnicze. W połowie 2018 roku jej wartość wyniosła około 202 miliardów dolarów, co czyni ją jedną z najcenniejszych firm na świecie. Logo Mastercard należy do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Karty Mastercard wydawane są przez większość banków w Polsce. W ostatnich latach firma silnie inwestuje w rozwój technologii fintech m.in. w Portfel Elektroniczny Mastercard, czyli Masterpass.
Mastercard zaprezentował Soft POSa opartego o chmurę
January 12, 2021, 2:02 PM

Mastercard rozpoczął testy Cloud POSa - terminala w smartfonie, opartego o rozwiązania chmurowe. Pierwszych komercyjnych wdrożeń można się spodziewać jeszcze w tym roku.

Rekordowa kwota zbiórki do eSkarbonki w ramach 29. Finału WOŚP
January 11, 2021, 2:55 PM

eSkarbonka to cyfrowe rozwiązanie do przekazywania i zbierania datków na rzecz WOŚP bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie ważne w aktualnej sytuacji.

2020 był całkiem niezły dla inwestorów Visa i Mastercard
January 5, 2021, 12:14 PM

Na początku stycznia 2021 roku zarówno kurs akcji Visa i Mastercard był wyższy niż rok temu, ale rekordy wzrostów pobił PayPal i Adyen.

Ruszyły eSkarbonki. Mastercard już gra z WOŚP
December 17, 2020, 2:55 PM

Nowością w tym roku jest możliwość założenia własnych eSkarbonek przez firmy z segmentu MŚP.

SwatchPay już dostępne w Polsce. Na początek dla posiadaczy kart Mastercard
December 14, 2020, 11:32 AM

Użytkownicy kart Mastercard w Alior Banku i Getin Noble Banku mogą już korzystać z nowego rozwiązania do płatności zbliżeniowych – SwatchPAY.